bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

след събуждане бебето трепери

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
asterix111

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Авг 30, 2010 1:41 pm    Заглавие: след събуждане бебето трепери
Отговорете с цитат

Здравейте. Искам да питам нормално ли е или има нужда да ходим на спец.лекар за това: бебо е на почти 10 месеца вече. Днес бяхме на ваксина (Engerix) и на връщане заспа в количката. След като се събуди се поогледа, поогледа и започна да трепери за около 30 сек. Ние го взехме веднага в ръце и то се поуспокои и спря. Дали е сънувало нещо или има проблем? Съпругата ми каза,че 1-2 пъти е правило така,но само когато е заспало в количката и се събужда в нея. Не знам също дали е от това че, като се събуди в непозната обстановка и се стряска? Мисля, че няма проблеми,но съпругата ми много се е стреснала с тези ваксини да не стане проблем за бебето. Все-пак навсякъде тръбят за това, че са много вредни за бебетата и, че в чужбина са по желание на родителите?!? Благодаря ви предварително и се надявам, че и този път ще ми дадете съвет. Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 9:11 pm    Заглавие: Re: след събуждане бебето трепери
Отговорете с цитат

Здравейте
За мое и за ваше съжаление ви съветвам да се консултирате с детски невролог. Най- вероятно не е нещо сериозно, но достатъчно за да си заслужава такава консултация. Много е важно другите инциденти дали са били винаги след ваксина, винаги ли е при събуждане от сън и има ли вероятност да има макар и по- краткотрайни подобни епизоди, които майката да не е забелязала. Гледа ли втренчено по време на "втрисането"?
Тази ваксина обикновено не създава проблеми.
По въпроса с ваксините:
- никъде, в нито една държава (за европейските съм сигурен) ваксините не са по желание. Навсякъде има задължителен набор от ваксини- почти еднакви за всички европейски страни и отделно си има препоръчителни ваксини, които наистина са по желание.
- вие също можете да откажете да се правят ваксини на нашето дете дори и без да има медицински противопоказания за това. Това е само теоретично разбира се. Не ви съветвам по няколко причини: първата е, че без ваксини не може да посещава детско заведение и от втората до десетата е, че ако веднъж видите малко кърмаче болно от магарешка кашлица например никога няма да се замислите дали трябва де се правят ваксини. Да не говорим за детски паралич въобще. Там катастрофата е задължителна.
- ваксините не се само индивидуална защита, а колективна защита. Не е въпросът дали само вашето дете е ваксинирано за дадено заболяване, а какъв е процента на имунизирания контингент с оглед на това какъв е шансът на даден причинител да доведе до епидемия. Именно в такъв дух са и нормативните документи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
asterix111

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2010 4:20 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Благодаря за съвета. Консултирахме се с личният лекар, но все пак ще се консултираме и със специалист. На другия ден детето вдигна температурка-37,4. После след като му дадохме (след като го водихме на преглед при личната) Панадол спадна, но след 5 часа отново. И така температурата пада, качва се, но всичко вече е наред- от снощи нямаме температурка. Дали прави някаква алергична реакция към ваксината?

Та отностно "треперенето" мисля, че не прави гърчове. Не сме сигурни само след ваксинация ли прави така. Главата "трепери" настрани. А също го прави само след събуждане и според мен е нормално погледа му да е сънен и леко втренчен. Но така или иначе ще отидем на преглед при детски невролог.
Относно ваксините аз нямам нищо против, но съпругата ми е негативно настроена поради факта,че има адски много лоши случаи след ваксинации. Може би преди ваксините са били некачествени.
Благодаря ви още веднъж. Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2010 11:05 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Температурата не е алергична реакция, но е възможно да е странична реакция от ваксината. След тази ваксина децата много рядко вдигат температури. Тя не съдържа целия вирус на хепатита, а само частица от него. Много вероятно е поставянето на ваксината да съвпада с някаква леко протичаща вироза, която от прегледа няма как да се установи.
Следващата ваксина, която ви предстои е трикомпонентна и е жива ваксина. За нея трябва детския невролог да се произнесе относно това дали е противопоказана специално във вашата ситуация. Аз не бих я поставил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря