bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Незнам какво точно става и към кого да се обърна

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
july gkg

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Сеп 09, 2009 7:43 am    Заглавие: Незнам какво точно става и към кого да се обърна
Отговорете с цитат

Детето ми е на 3 год. В яслата на два пъти прави нещо като припадък или незнам как точно да го нарека. Първия път като са я будили от сън (госпожата казва), че е била неадекватна и е гледала в една точка, отпусната и не реагира.Извикват бърза помощ - докторката и поставя диазепам и ни вземат в болницата като започват изследвания за епилепсия - всичко е наред ЕЕГ също е добре.След месец и 7 дни пак в яслата само че този път в 9:30 часа на гърнето тя се отпуска и пак гледа в една точка и не реагира - диша нормално пулса и е нормален и това продължава около 10 мин.Пак правим ЕЕГ този път в София при детски невролог - пак всичко е наред, но причина за това което става не открихме а то така без нищо неможе да се случва.Моля да ми кажете към кого да се обърна за да разбера какво се случва с детето ми.От тогава (пропуснах да кажа ,че първия път беше на 29.05.09 а втория на 06.07.09) не се е случвало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Сеп 09, 2009 9:09 pm    Заглавие: Re: Незнам какво точно става и към кого да се обърна
Отговорете с цитат

july gkg написа:
Детето ми е на 3 год. В яслата на два пъти прави нещо като припадък или незнам как точно да го нарека. Първия път като са я будили от сън (госпожата казва), че е била неадекватна и е гледала в една точка, отпусната и не реагира.Извикват бърза помощ - докторката и поставя диазепам и ни вземат в болницата като започват изследвания за епилепсия - всичко е наред ЕЕГ също е добре.След месец и 7 дни пак в яслата само че този път в 9:30 часа на гърнето тя се отпуска и пак гледа в една точка и не реагира - диша нормално пулса и е нормален и това продължава около 10 мин.Пак правим ЕЕГ този път в София при детски невролог - пак всичко е наред, но причина за това което става не открихме а то така без нищо неможе да се случва.Моля да ми кажете към кого да се обърна за да разбера какво се случва с детето ми.От тогава (пропуснах да кажа ,че първия път беше на 29.05.09 а втория на 06.07.09) не се е случвало.
С много малко мога да съм ти полезен за съжаление! Описваш (но по описание на госпожата) почти типични малки припадъци. Те са вариант на епилептични пирпадъци т. нар. пти мал. Това което се иска от теб си го направил- двукратно проведена ЕЕГ (надявам се второто при Литвиненко). Промените там са много специфични. При теб не се е доказало- е изследванията и медицината не са математика за мое съжаление. Какво следва от тук нататък: 1. Първи вариант- пристъпите повече не се повтарят- тогава какво те интересува какво е било- радваш се на детето. 2. Получава трети пристъп. Виждаш го ти или другия родител (нещо нямам доверие на описанията на учителките). Тогава независимо от резултата от ЕЕГ детският невролог най- вероятно ще започне лечение. Ние лекуваме пациенти, а не изследвания. Лечението също е специфично. Лекува се с контролни ЕЕГ на 3-6 мес. и се спира лечението постепенно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
july gkg

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 10:43 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Много Ви благодаря, исках да ми бъде казано от още един специалист.Да точно при Литвиненко ходихме и той ми каза същото, което много ме радва разбира се.Още един път БЛАГОДАРЯ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря