bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

посиняване

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
дида

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2009 3:16 pm    Заглавие: посиняване
Отговорете с цитат

Здравейте докторе,моят проблем е слидния! Детето ми е на 3г и от известно време има болки в стомаха съпроводени с посиняване на устните и многократно преглъщане на какво се дължи това според вас?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Чет Яну 15, 2009 6:02 pm    Заглавие: Re: посиняване
Отговорете с цитат

д-р Иванов написа:
Съжалявам! Много труден въпрос. Кажи колко е това "известно" време?
Колко продължава това състояние, заспива ли след това?
Подробности за провокиращ момент, ситуация, храна, забрана за нещо?
Напишете и подробности за бременността и раждането- проблеми по време на бременността, тегло при раждането, как се развиваше през първите 28 дни след раждането.
Боледувал ли е до сега от нещо? Бъдете подробна!
Тъй като вероятността да съм ви полезен е малка можете да напишете данните на лични съобщения и ако се получи пълноценна консултация после ще обсъдим заедно с вас кое да публикуваме тук.
дида написа:
Здравейте д-р Иванов ще се радвам ако ни помогнете! Синът ми се роди 3750 по време на раждането започнаха да се губят тоновете и по спешност ме оперираха. До една годинка нямаше никакви проблеми и след поставяне на ваксина мисля че беше тримовакс, но не съм сигурна започнаха тези проблеми. Тези пристъпи се появяват без предизвестие просто започват с болки в стомаха след това детето се вкопчва в мене посиняват му устенцата и започва да преглъща. Повтарят се през 20 дни по 15-20 пъти. Сега синът ми е на 3г и все още не можем да разберем от какво е. Някои лекари казват,че може да е от ваксината, а др.просто не знаят и казват епилепсия. Правихме ЕЕГ на което казаха, че няма данни за епилепсия но имало някакво нарушение, просто нямат конкретни отговори. Дали проблемите не са от стомаха, но на ехографа нищо не не ни казаха всичко било добре. Просто вече не знам. Затова реших и с вас да се посъветвам и да чуя още едно мнение. Ще се радвам много ако ни помогнете по някакъв начин! Благодаря ви предварително!
д-р Иванов написа:
Консултацията става много трудна за мен. Разбрах, че най- неприятното е изключено. ЕЕГ с голяма сигурност изключва епилепсия. Е не на 100%. Ехографията на корем не изключва стомашно- чревни проблеми. Кухите коремни органи- стомах и черва не могат да се огледат с този метод. Пояснете още веднъж това: "Повтарят се през 20 дни по 15-20 пъти." През 15-20 дни има по един епизод продължаващ 15- 20 мин. или през 20 дни има някои дни в които има по 15-20 пристъпа. Заспива ли след такъв пристъп, напикава ли се?
Освен това ми напишете посещава ли детско заведение- такива деца често имат чревни паразити и на вид сложния проблем се оказва лечим с три приема на Вермокс.
Как се повлиява от Бусколизин, Спазмалгон, Но- шпа?
Давала ли сте някога Диазепам или Тиоридазин?
дида написа:
Здравейте докторе, тези пристъпи се появяват през горе долу 20 дни и на ден са по 10-15 понякога и по- малко и траят по- малко от минута, детето не се напикава и не заспива. Изследвали сме го за чревни паразити и там всичко е наред. Преди месец имахме запек и ходихме по голяма на 2-3 дни. Изписаха ни Мезим форте и Дуфалак които щели да облекчат и болките в стомахчето, но единствено нормализирахме изхожданията. Може ли да е някакъв друг стомашен проблем водещ до това посиняване просто вече не знам!
д-р Иванов написа:
Забравих да напиша в предното съобщение, че няма връзка с ваксината. Мисля, че се касае за някаква невротична или вегетативна реакция (все пак почетете ми подписа във форума) и ще отмине с възрастта. Без да се притеснявате можете да опитате с Тиоридазин 5 мг (ако е над 15 кг. 2 х 5) и да оцените продължителността, броя и интензитета на пристъпите на този фон. Няколко дневното приемане на Тиоридазин с нищо няма да навреди на вашето дете, а оценката от (не)повлияването ще бъде от полза при следващата консултация с детски невролог.
Напишете как се повлиява от Бусколизин, Спазмалгон, Но- шпа?
Давала ли сте някога Диазепам или Тиоридазин?
Напишете за ефекта от Тиоридазин'а приложен в дни когато е имал подобни пристъпи.
дида написа:
Здравейте д-р Иванов, не сме давали на детето но-шпа и бусколизин, а той може ли да се приема от деца? А Тиоридазина закакво ни го препоръчвате? Нямам нищо против да публикувате всичко.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Чет Яну 15, 2009 6:39 pm    Заглавие: Re: посиняване
Отговорете с цитат

дида написа:
Здравейте д-р Иванов, не сме давали на детето но-шпа и бусколизин, а той може ли да се приема от деца? А Тиоридазина закакво ни го препоръчвате? Нямам нищо против да публикувате всичко.
Бусколизина и Но- шра са спазмолитици и на възраст три години могат да се употребяват- повлияват спазми на кухи коремни органи- еднократни приеми 1 табл. Бусоклизин или 1/2 табл. Но- шпа. Тиоридазин е медикамент, който повлиява невротичните състояния и може да се предпише от педиатър преди консултация с невролог и/или психиатър. Имаме опит и с продължително приемане на медикамента, тъй като някога (преди да имаме други възможности) го употребявахме за лечение на нощно напикаване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря