bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Детски заболявания- тревожен ли е "този" симптом.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 8:09 pm    Заглавие: Детски заболявания- тревожен ли е "този" симптом.
Отговорете с цитат

Детски заболявания- тревожен ли е "този" симптом.

Тук вече е по- трудно и ще видим до колко ще се справя. Да се опитаме да коментираме симптоми, лечение, лекарства, болести.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
madjo

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 9:22 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Здравейте, доктор Иванов!

Имам 11 месечно бебе. Откакто се е родило, ноктите на крачетата растат навътре /с изключение на палците/. За да ги изрежем трябва да бръкнем с нокът отдолу и да се обърне нокътчето нагоре. Питах педиатърката ни, според нея с времето ще се оправят, но ние се тревожим. Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 10:10 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

madjo написа:
Здравейте, доктор Иванов!

Имам 11 месечно бебе. Откакто се е родило, ноктите на крачетата растат навътре /с изключение на палците/. За да ги изрежем трябва да бръкнем с нокът отдолу и да се обърне нокътчето нагоре. Питах педиатърката ни, според нея с времето ще се оправят, но ние се тревожим. Shocked

Бих ти казал същото, което ти е казал твоя педиатър със следното допълнение: Не бързай да режеш ноктите, оставяй ги максимално, леко неприлично дълги да си правят място. Другото- ноктите на ръцете се режат на дъга, а ноктите на краката на права линия.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
madjo

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 10:05 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Това не го знаех, мерси Докторе!

Както ми каза едно цигане преди години /след като му дадох левче/: "Господ секс да ти дава" хи хи хи
Върнете се в началото
WHITE RAVEN

Местожителство: Софийско

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 10:18 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

madjo написа:
Това не го знаех, мерси Докторе!

Както ми каза едно цигане преди години /след като му дадох левче/: "Господ секс да ти дава" хи хи хи

Айдееее Док,честито Laughing Laughing Laughing е това е благодарствено пожелание Wink

Аз искам да питам нещо сериозно сега -
Сина ми е на 5 години и от известно време много често му тече кръв от едната ноздра.Понякога го хващам да бърка с пръстче в нея,но и само да си издуха нослето пак руква.А кръвотечението не е никак слабо.На какво може да се дължи?Не ми се вярва да са просто слаби капиляри Rolling Eyes
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 3:07 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

[quote="WHITE RAVEN"]
madjo написа:

Сина ми е на 5 години и от известно време много често му тече кръв от едната ноздра.Понякога го хващам да бърка с пръстче в нея,но и само да си издуха нослето пак руква.А кръвотечението не е никак слабо.На какво може да се дължи?Не ми се вярва да са просто слаби капиляри

Важно е колко е това "известно време". Необичайно обилно кръвотечение от носа може да се дължи просто на възпален нос- алергично, вирусно, бактериално. Ако няма други белези на инфекция на дихателните пътища лечението е локално. Ако това известно време е 2-3 седмици помоли педиатъра си на първо време да ти напише някакви капки за локално лечение- било с антисептикк, било с антибиотик и попитай би ли могло да е алергичен ринит.

Ако това "известно време" е няколко месеца най- вероятната причина е разрастване на едно съдово сплетение, което се намира точно на входа да носа върху носната преграда. В тази ситуация ако кръвотечението е значимо се обърни към оториноларинголог. Те ги тушират (не знам точно с какво- течен азот или подофилин). До тогава по време на кървене използвай сериозни капки за нос- Муконазал спрей, или Виброцил, или Ксилометазолин 0.1%- те свиват кръвоносните съдове.
Тъй като кръвотечението е от едната ноздра това е по- вероятният вариант.
Има и един вариант с почти нулева вероятност- чуждо тяло в носа- не е точно с кръвотечение, а с кървенисто- гноевидно течение.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
WHITE RAVEN

Местожителство: Софийско

МнениеПуснато на: Съб Авг 11, 2007 9:06 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Мерси,Докторе. Laughing
Ще взема мерки и ще го заведа на специалист,както ме съветваш.Когато му махахме третата сливица,докторът,който го оперира спомена,че едната ноздра е малко по-тясна.Възможно ли е конхата да го дразни и за това да чопли в нея и да я разкървавява Rolling Eyes
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2007 12:13 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

WHITE RAVEN написа:
Възможно ли е конхата да го дразни и за това да чопли в нея и да я разкървавява Rolling Eyes

Да!

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Били

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:39 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Добър ден!
Д-р Иванов,как мислите,при Атопичен дерматит лечение с кортикостероиди ли е по-добро или А-дерма.Като ги мажа с А-дерма сърбежът изчезва и петната избледняват,но не изчезват при дъщеря ми.Започнах да им давам "Зелена енергия" и "Колактив" и синът ми се повлия добре.Имаше много петна по гърба,които изчезнаха и сега всичко с него е наред.Наскоро се появиха дребни петънца около врата,които вече изчезват.При дъщеря ми ,обаче, нямаше такъв резултат и още я мажа с А-дерма.Петната не я дразнят и няма сърбежи.Посочените препарати са назначени от педиатъра им,която отрича лечението с кортикостероиди и смята,че само потискат проблема и то временно.Вие как мислите?

ПП:може би е важно да ви кажа,че на сина ми вече две лета подред се налага да давам противоалергични препарати.Беше му поставена и клинична диагноза:алергия от протеина на краве мляко и беше на соево мляко до 7-ия месец.Сега вече няма проблеми с храната.Поне видими.При дъщеря ми този проблем не стои.Поне засега.
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 8:43 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Били написа:
Д-р Иванов,как мислите,при Атопичен дерматит лечение с кортикостероиди ли е по-добро или А-дерма.

Разбира се, че винаги е по- добре ако проблема се решава с козметични средства. Ако трябва да отговоря като политик ще спра до тук...

Когато проблема не е сериозен става. Когато е упорит атопичен дерматит (а факта, че при твоето дете се проявява след 1 год. възраст означава, че е такъв) е изключение да се оправи без локално приложение (а понякога и за пиене) на кортикостероиди.

Били написа:
"Зелена енергия" и "Колактив" и синът ми се повлия добре.

Противник съм "измислени" лекарства и хранителни добавки. Синът ти се повлиява добре, защото вече е на по- голяма възраст. Атопичният дерматит е проблем на децата до 1 годишна възраст, рядко до три и почти никога по- късно. Някъде в този период (когато му дойде възрастта да се отърве от проблема) може и баячка да помогне.
Противник съм на такива средства защото без изключение цената им многократно, в стотици пъти надвишава ползата.

Относно кортикостероидитие: Да подтискат проблема само временно (що зелената енергия да не би да решава проблема дефинитивно?). Това временно е доста дълги периоди, до степен за цялото ранно детство да се налагат 2-3-макс. 4 курса на лечение. Това е ефективно лечение при много близък контакт с педиатър и дерматолог. Специалиста базирайки се на опита си трябва да жонглира с проблемите- колко продължително, дали и кога да се започне, кога да се спре. Тогава страничните действия на кортикостероидите са платима цена за чудесния ефект.
Страничните действия на кортикостероидите за локално приложение, назначено и проследено от дерматолог или опитен педиатър не са страшни и са платима цена!
Били написа:
Беше му поставена и клинична диагноза:алергия от протеина на краве мляко

Тези проблеми вървят ръка за ръка при пациента и в семейството Sad

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Били

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:11 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Благодаря Ви много!
bory_V

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 1:36 pm    Заглавие: Re: Детски заболявания- тревожен ли е "този" симпт
Отговорете с цитат

Докторе, моля кажете нормално ли е три седмици след сваляне на абокат /носен три дни/ ръчичката на детето ми все още да е подута и да го боли? В началото слагах компрес с риванол, но го спрях, тъй като нямаше ефект. Детето е на 1 г. и 7 мес.
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 10:50 pm    Заглавие: Re: Детски заболявания- тревожен ли е "този" симпт
Отговорете с цитат

bory_V написа:
Докторе, моля кажете нормално ли е три седмици след сваляне на абокат /носен три дни/ ръчичката на детето ми все още да е подута и да го боли? В началото слагах компрес с риванол, но го спрях, тъй като нямаше ефект. Детето е на 1 г. и 7 мес.
Не, не е нормално. Имало е или има флебит (възполение на веничката в която е бил абоката). а може би и възпаление на околни тъкани. Случва се. Нищо страшно ако с всеки изминал де става по- добре и ако мястото не е по- топло от околната тъкан- просто студено и риванол на болезненото място. Ако болката се задържа със същия интензитет и/или има повишена локална температура се обърни към педиатъра си или към хирург.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
madjo

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 2:35 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Здравейте, докторе!

Голямо объркване настана с ваксината на 13 мес. дечица. По календар трябва да се имунизиратпротив морбили,
паротит и рубеола, а от тази година и коклюш. После на 14 мес. има реимунизация за полиомиелит /капки/.
Ние сме били Пентаксим на 2, 3 и 4 мес. За 14 мес. педиатърката ни насърчава отново да е Пентаксим. Но в Пентаксим има и коклюш, доколкото чета. Не идва ли в повече?
Въобще, можете ли да обясните какво точно се прави на 13 мес. и на 14 мес. в случай, че се бие Пентаксим, моля. И може ли, ако е бит Пентаксим на 2,3 и 4 мес, сега да се постави ваксината от държавната каса и капките за полио? Ще ви бъда благодарен, защото нищо не разбирам вече!
Върнете се в началото
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 10:13 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

madjo написа:
Здравейте, докторе!

Голямо объркване настана с ваксината на 13 мес. дечица. По календар трябва да се имунизиратпротив морбили,
паротит и рубеола, а от тази година и коклюш. После на 14 мес. има реимунизация за полиомиелит /капки/.
Ние сме били Пентаксим на 2, 3 и 4 мес. За 14 мес. педиатърката ни насърчава отново да е Пентаксим. Но в Пентаксим има и коклюш, доколкото чета. Не идва ли в повече?
Въобще, можете ли да обясните какво точно се прави на 13 мес. и на 14 мес. в случай, че се бие Пентаксим, моля. И може ли, ако е бит Пентаксим на 2,3 и 4 мес, сега да се постави ваксината от държавната каса и капките за полио? Ще ви бъда благодарен, защото нищо не разбирам вече!
Сега точно не ми се чете наредбата, защото когато излезе имаше едно противоречие (което теб в момента не те касае) за полиомиелтнита ваксина. Противоречието се състои в следното: Понеже отпада един прием полиомиелит та следващия след третия (на 4 мес. възраст) дали да се прави на 14 мес. възраст или на 22-24 мес.
Отговора на твоя въпрос е следния: На 13 месеца се прави Тримовакс (Морбили, Паротит, Рубеола) на 14 евентуално полиомиелит. Според нашата местна инструкция (устна) на ХЕИ този прием на полиомиелтната може да се направи и на 22-24 мес. Никъде на 13 мес. няма коклюш. Едва ли да има нова наредба за която не съм чувал. Ако твоята педиатърка настоява да правите Пентаксим на 13 мес. подозирам, че ще направите грешка. Убеди се с очите си, че има нова наредба с давност не повече от месец или пиши незабавно да направя справка за нещо съвсем прясно. На тази възраст не е необходимо да се изръсваш за вносна ваксина. Тримовакса е добра, вносна, има я в детска консултация (и забележи не от касата, а от държавата). Полиомиелитна ваксина на капки в срок на годност в момента едва ли някъде ще намериш. В момента дават убита, инжекционна, вносна- добра, но инжекционна.
В твоя случай бих направил сега на 13 мес. Тримовакс, бих пропуснал полиомиелитната на 14 мес. и бих направил на 22-24 мес. отново Пентаксим.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря