bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Здраво дете- детска консултация, ваксини, растеж, развитие.

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 8:03 pm    Заглавие: Здраво дете- детска консултация, ваксини, растеж, развитие.
Отговорете с цитат

Здраво дете- детска консултация, ваксини, растеж, развитие.

Ще се опитам да отговарям на подобни въпроси.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
trunner

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 5:22 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Привет и поздравления за начинанието.
Питането ми е следното: Синът ми се роди 4.350кг нормално раждане. Скоро стана на годинка и половина, а вече носи дрехите на 3 - 4 годишни деца. Искам да кажа, че е 17кг и си е с една глава над останалите си връстници! Определено се храни добре, но не е дебел - просто е едър!
Има ли причина за притеснение? Тревожа се да не стане като тея гиганти дето ги дават по ТВ-то.

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 11:49 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

trunner написа:
Искам да кажа, че е 17кг и си е с една глава над останалите си връстници! Определено се храни добре, но не е дебел - просто е едър!

А снимка в цял ръст можеш ли да дадеш. Може и на лични.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
trunner

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 5:04 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Искам да добавя, че никой (нито аз нито жена ми) сме с наднормено тегло или ръст!

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 6:18 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

trunner написа:
Искам да добавя, че никой (нито аз нито жена ми) сме с наднормено тегло или ръст!

Детето ти е нормално.
Дотолкова, доколкото в медицината няма гаранции би трябвало да се консултира с детски ендокринолог и той да прецени с по- голяма сигурност (без гаранции) дали се налагат някакви хормонални изследвания. Тръгнеш ли по този път после за всяко притеснение ще хвърчиш по специалисти, ще правиш разни изследвания и пак няма да си осигуриш спокойствието.
Така растат децата, така остаряват родителите- с тревоги.
Върнете се в началото
trunner

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 6:10 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Първо искам да благодаря за отговора!
Не съм си и мислел дори да водя детето на специалист, защото както сам казвате - веднъж ако се тръгне край няма да има. Детето не е шишкаво, просто е едро, но въпреки това - защо да не попитам?
Отново благодаря!

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 5:57 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Още нещо: Имаме ГОЛЯМ проблем с акането. На седмица - веднъж. Детето яде плодове и всичко останало, но наистина му е голям зор докато си свърши работата горкото! Sad

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 1:03 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

trunner написа:
Още нещо: Имаме ГОЛЯМ проблем с акането. На седмица - веднъж. Детето яде плодове и всичко останало, но наистина му е голям зор докато си свърши работата горкото! Sad

Ако изпражненията са твърди- лекарството е Dufalac 2 x 5 ml до нормализиране на дефекацията и още седмица. Може и Lactulosa (всъщност съдържат едно и също) 1 ml/kg разделено на три приема. Като за твоето дете 3 х 6-7 ml (деления).

Ако изпражненията са с нормална консистенция следва иригография (контрастно рентгеново изследване на правото черво) след която в 99% следват пак същите указания- плодове, зеленчуци, не на последно място поставяне на гърне в едно и също времена деня независимо дали му се сяда и на предпоследно място някой от гореизброените медикаменти. Последната мярка важи за доказани с иригография вродени аномалии на дебелото черво.
Върнете се в началото
usmivka

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2007 6:30 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Здравейте!
Надявам се да ми помогнете! Имаме голям проблем! Дъщеря ни е на 2 г. и 4 месеца, като някъде от три месеца имаме проблем с акането. Детето няма запек, а просто не иска да ака, дори сама казва: "Стиска акито, не иска ака."
Не знам защо се получи така, винаги си и е акала без проблем - на гърне, на тоалетна, в гащите...., важното е, че акаше. Сега полага неистови усилия, само и само да не се изака. В момента не е акала, като хората повече от седмица - като казвам, като хората, имам пред вид, че това, което вече не може и няма накъде да стиска, го пуска, но солидно акане не е правила за тази седмица. Говорих с нашият педиатър, обясни ми, че било период, въпрос на време и на израстване. Не знам дали е така, но много се притеснявам. Защо детето ни не иска да ака? Пишка си ок, но за акане и дума да не става. Казва, че не я боли дупето и т. н., но "неика ака" и това е!
Съжалявам за въпроса си в който думата акане е изписана сигурно сто пъти, но много се надявам да ме успокоите, да ми помогнете и да ми дадете разумно обяснение на всичко, което се случва!
Благодаря ви от сърце!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2007 8:45 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

usmivka написа:
Здравейте!
Надявам се да ми помогнете! Имаме голям проблем! Дъщеря ни е на 2 г. и 4 месеца, като някъде от три месеца имаме проблем с акането. Детето няма запек, а просто не иска да ака, дори сама казва: "Стиска акито, не иска ака." ...............
надявам да ме успокоите, да ми помогнете и да ми дадете разумно обяснение на всичко, което се случва!
Благодаря ви от сърце!

Да Ви успокоя... да! Това мога. Нямате голям проблем. Ако се храни нормално, няма запек и болка при дефекация- няма как да не се преодолее проблема. Просто природата така ни е устроила.
Да Ви помогна- трудно. Проблема е психологически или възпитателен и много малко педиатричен. Колежката Ви е отговорила така от безпомощност (също като мен). Нещо се е случило и съзнателно или подсъзнателно детето смята, че това е нещо неприятно или лошо или нещо подобно. Опитвайте с думите си и поведението си да и внушите, че това не е така. И не на последно място- сигурно ле е, че няма болка при дефекация?
Върнете се в началото
usmivka

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2007 9:59 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Първо да кажа: Благодаря ви от сърце!
За запек - не, със сигурност детето няма запек, дори и е трудно, когато се налага да го стиска, само и само да не излезе.
А иначе, не мога да се закълна на 100%, че няма болка, когато работата е на зор, но винаги когато я питам, за да се опитам и за себе си да изясня каква е причината, отговорът е един и същ, придружен с огромна усмивка:
Аз: - Боли ли те нещо?
Тя: - Не.
Аз: - Боли ли те дупето?
Тя: - Не.
Аз: - Боли ли те коремчето?
Тя: - Боли, не не боли. (като имаме резултат, категорично от първият път не я боли и коремчето, което според мен е логично, най-малкото и тежи...)
В общи линии е това. Интересно е, че ето както снощи стана, след като свърши работата в повечето случаи с моя помощ (взимам я на ръце да я издържа, за да може максимално да предотвратя стискането от нейна страна), после ходи и се радва и на всички разказва как детето е из...ало "ей такова аки".
Много и говоря, давам и примери с дечица, които тя харесва и с които играе, както и с много други познати за нея хора. Интересно е, че проблема се появи сравнително скоро, просто така изведнъж и не мога да разбера и вържа нещата, кое, защо, от какво... Надявам се, че с много приказки и търпение всичко ще си дойде на място! Много ви Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2007 10:24 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

usmivka написа:
.......с много приказки и търпение всичко ще си дойде на място!
Считам, че това е отговорът в резюме!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря