bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

имуностимулаторите и противогрипните ваксини
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chistacha
Site Admin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 1:18 pm    Заглавие: имуностимулаторите и противогрипните ваксини
Отговорете с цитат

Браво Докторе! Надявам се да се допитват до теб потребителите на форума. Успех.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
letia6tata_krava

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 11:19 pm    Заглавие: имуностимулаторите и противогрипните ваксини
Отговорете с цитат

Добре дошли д-р Иванов. Razz

Искате ли да ни разкажете за имуностимулаторите и противогрипните ваксини? Чувам доста мнения в противоположни крайности.

кликни ме нежно
Върнете се в началото
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 8:47 pm    Заглавие: Re: имуностимулаторите и противогрипните ваксини
Отговорете с цитат

letia6tata_krava написа:

Искате ли да ни разкажете за имуностимулаторите и противогрипните ваксини? Чувам доста мнения в противоположни крайности.

За имуностимулаторите:

Под това название са поставени доста истински лекарства, лекарства без съществено повлияване и "нелекарства" т.е. хранителни добавки и лекарства чиято цена не отговаря на очакваната полза. Отделно са хомеопатичните лекарства.
Имам донякъде добри впечатления от Изопринозин, Рибомунил, Бронховаксон (български аналог- Респивакс, чиято разлика в цената е съответна на ефекта) и може би IRS19. В някои ситуации е подходящ и Kiddi на Бьорингер.

За противогрипната ваксина:

Това не е просто едно модерно и рекламирано лекарство, а просто лекарство и си има съответни показания, противопоказания и странични действия. Доста често се поставя на принципа "чух от една майка" или защото е много нашумяла. Ако става дума за иначе здраво дете с 2-3 простудни заболявания годишно смятам, че е едно излишно лекарство. Ако става дума за едно дете посещаващо например детска ясла и след всяка втора простуда е с бронхит- да. Ако става дума за дете с някакво подлежащо заболяване, което не е портивопоказание за ваксина- да. Това е една ефективна противогрипна ваксина. Изключения са ваксинираните заболели от грип през същия сезон. За съжаление само противогрипна, а през есенно- зимния сезон децата боледуват и от заболявания причинени от още доста на брой вируси, бактерии.....

За ваксините въобще (лично мнение, може и да не съм прав):

Цитат:
Чувам доста мнения в противоположни крайности.

Да и аз съм така. Категоричното мнение едва ли е правилно. На света няма черно-бяло. Винаги истината е някъде по средата. В последно време се чуват доста гласове против ваксините. Аз лично намирам имунизационния календар на българчетата (в Европа още повече) за доста натоварен. Имунологията е една област, която в момента се развива много интензивно, но все още доста тъмна на медицината. Току виж се оказало, че ваксините имат връзка с намалената или увеличената честота на злокачествените заболявания. Статистика някаква не съм чел. Не знам и дали има. Ако срещна нещо официално ще публикувам задължително.

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
letia6tata_krava

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 7:24 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Благодаря Ви, Докторе!

кликни ме нежно
Върнете се в началото
Били

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:17 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

А какво мислите за "Зелена енергия" и "Колактив" на "Аквасорс"?
Бих искала да Ви попитам и за мнението Ви за лечението с хомеопатия.И по-точно за хомеопатичните продукти но "Хийл" и "Боарон".Срещам доста отрицателни мнения за тях в нета,затова питам.На нашите деца им помагат тези лекарствени средства.Аз също съм доволна от тях.Чета,че не ги считат за хомеопатични.Какви са тогава?И по-добре ли е да лекуваме децата си с тях,отколкото с химия?
Искрено се надявам да имате мнение по зададените от мен въпроси!Предварително Ви благодаря! flower
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:06 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Били написа:
А какво мислите за "Зелена енергия" и "Колактив" на "Аквасорс"?
Бих искала да Ви попитам и за мнението Ви за лечението с хомеопатия.И по-точно за хомеопатичните продукти но "Хийл" и "Боарон".Срещам доста отрицателни мнения за тях в нета,затова питам.На нашите деца им помагат тези лекарствени средства.Аз също съм доволна от тях.Чета,че не ги считат за хомеопатични.Какви са тогава?И по-добре ли е да лекуваме децата си с тях,отколкото с химия?
Искрено се надявам да имате мнение по зададените от мен въпроси!Предварително Ви благодаря! flower

Принципно отговорих още преди да прочета написаното тук. http://bgtatko.com/forum/viewtopic.php?p=2592#2592

Сега нещо лично, а не професионално, защото не познавам добре тези средства: Колкото и каквито са твоите приятели, които вярват и се занимават с магия и врачуване, толкова са и моите приятели колеги, които се занимават с такива средства. Понеже има някои заболявания и болни които се повлияват от лечение, без лечение и въпреки лечението Wink се продават и такива средства. Който се среща постоянно със сериозни заболявания постепенно забравя тези "лекарства".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
Били

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:14 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

D-r Ivanov написа:
Колкото и каквито са твоите приятели, които вярват и се занимават с магия и врачуване

Имате предвид хората,занимаващи се с хомеопатия? Embarassed
Благодаря Ви отново!
Били

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 9:08 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Добро утро!
Д-р Иванов,кога мога да направя кръвни тестове за алергиите на децата ми?Нашият педиатър ми отговаря,че е след 3-год. възраст.Има ли някакви начини по-рано да разбера причинителите на алергиите им? Rolling Eyes
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2007 10:53 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Били написа:
Добро утро!
Д-р Иванов,кога мога да направя кръвни тестове за алергиите на децата ми?Нашият педиатър ми отговаря,че е след 3-год. възраст.Има ли някакви начини по-рано да разбера причинителите на алергиите им? Rolling Eyes

Разочароващ отговор: Да обикновено се правят след три години. Може и по- рано. Не възлагай големи надежди на тези тестове. Ако алергията е само към един или 2-3 агента ти досега щеше да я разбереш и без тестове и щеше да ги отстраниш от средата или евентуално от храната. Щом без тестове не си го разбрала след тестовете много вероятно да се останеш на същото лечение и от преди тестовете.

Обикновено се установява или полиалергия или алергия към неотстраними агенти и не може да се проведе етиологично лечение т.е. да се отстрани причинителя или да се проведе специфична хипосенсибилизация. Отделна работа, че специфичната хипосенсибилизация е свързана с многократни подкожни инжекции, които причиняват незначителна физическа, но голяма емоционална травма на детето.

Освен това има и залитания относно интерпретацията на резултата от тестовете- аз съм срещал пациентче на 3 год., на което след кръвни тестове беше препоръчано (по данни на майката) да яде само ябълки и моркови. Независимо, че имах предвид мнението на С.Марчев по някои въпроси го изпратих за второ мнение. Намери се компромисен вариант.

D-r Ivanov

С.Марчев написа:
Лекарят има три главни врага, които го лъжат на свяка крачка: медицинската сестра, клиничната лаборатория и пациента!

Върнете се в началото
Били

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 9:54 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

много Ви благодаря!има ли нещо,което бих могла да направя сега за децата?съмнявам се,че реагират на храна.били са на диета поради повръщане и разстройство,но ...положението не се променяло и затова си мисля,че е нещо в средата.а и лятото се обостря алергията.
Лек ден! flower
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 8:23 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Били написа:
има ли нещо,което бих могла да направя сега за децата?

Да! Лечение с антихистамини и/или корткостироиди, но когато не се търпи и само след преглед от дерматолог и или/педиатър.

И най- важното обръщай внимание от какво се обострят симптомите- храна, дреха, завивка, миещ или козметичен препарат....
Върнете се в началото
Кабаасов

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 2:52 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Докторе знам че не ви е по специалността ,но ако имате инфо моля да ми отговорите
Имам позната която страда от болеста на Ранке.
Предлагат и операция,но се чуди дали ще е правилното решение и ще има ли последствия след операцията salut
Върнете се в началото
D-r Ivanov

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 3:44 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Кабаасов написа:
Докторе знам че не ви е по специалността ,но ако имате инфо моля да ми отговорите
Имам позната която страда от болестjа на Ранке.
Предлагат и операция,но се чуди дали ще е правилното решение и ще има ли последствия след операцията salut

Съжалявам, но на това място не съм компетентен и не е коректно да се изказвам!

D-r Ivanov
Върнете се в началото
Били

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 3:58 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

отново Ви благодаря за отзивчивостта и бързите отговори! flower
Били

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 8:59 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

D-r Ivanov написа:
Били написа:
има ли нещо,което бих могла да направя сега за децата?

Да! Лечение с антихистамини и/или корткостироиди, но когато не се търпи и само след преглед от дерматолог и или/педиатър.

Е, стигнахме и да кортикостероиди.Изписаха ни "Елоком" и "Нанобаза".Мазах.Оправиха се нещата.Спрях и след два дена пак се появиха обривите-атопичен дерматит.Казаха ми да продължа с Нанобазата.Тя съдържа ли кортикостероид?Имаме и имунизация.Детенце е на година.Отложиха я за след две седмици заради кортикостероидите.Може ли да я сложим при положение, че мажа с Нанобаза?
Благодаря предварително!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря