bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Никога пари на майстор авансово, никога!

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Не правете като мен
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vikentii

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 4:07 pm    Заглавие: Никога пари на майстор авансово, никога!
Отговорете с цитат

В духа на тази категория, искам да кажа не правете като мен! Никога ама никога не давайте пари на майстор авансово, преди да си е свършил работата.
При нормалните хора аванса действа мотивиращо и ги кара да си свършат по-качествено и по-бързо работата или задачата. Но не и при така наречените български майстори. Дадеш ли му пари напред вариантите са няколко:
1. Най-лошия - да не го видиш и чуеш повече
2. Да почне да те мотае, ден работи, два го няма
3. Качество на принципа "След мен и потоп"
4. Микс от 2 и 3 - хем бавно, за сметка на това некачествено
5. Яд го е че работи за "без пари" и да ти сътвори някоя беля. Сещате са за филма "Баш майстора"

И те така, сега аз си патя от добротата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2018 6:29 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

За съжаление в Бг-то се напълни с мърлячи.. майсторите избегаха по чужбина, щото там хората им ценят труда.
Отдавна спрях да се разправям с майстори.. единство само колата си карам на такива, но там е сложно, въпреки че и там нещата са извън контрол и минаваш през куп самозванци докато попаднеш на твоя човек.
Няма да забравя как ми направи пълна диагностика само по звука на двигателя в един сервиз.. и като като почна да ми изброява какво трябва да се смени и направи без да е видял нищо.. директно заден и беж с 300..
За дома обаче се научих да си правя всичко сам.. проба-грешка и нещата се получават.. кво толкоз, никой не се е родил научен.. пък и щом манго го може що и аз да не мога.. все пак, не е като едно време.. сега има всичко по магазините.. и инструменти и материали, малко сръчност и желание ви спестява грижите с майсторите.. thumright
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Не правете като мен Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря