bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Идеи - как да се отървем от себе си?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Миш-маш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gentil

МнениеПуснато на: Чет Май 30, 2013 7:09 pm    Заглавие: Идеи - как да се отървем от себе си?
Отговорете с цитат

"Изпускам невероятни мигове от живота си....Ужасно ми е мъчно заради това...Живея живот по задължение и единственото, което имам и на което мога да се радвам е здравето - моето и на децата ми...Чувствам се виновна, че искам да оползотворя добрия си живот за нещо по-велико и по-важно и ценно....Да направя нещо смислено....Постоянно дълбоко в мен се крие страх, че това желание ще предизвика някакъв гняв към мен и ще ми бъде отнето и това, което имам....До гуша ми дойде....Вече не ми се живее....Просто не ми се живее....Само мисълта за децата ме държи, защото няма по-гадно нещо от това, майка ти да пукне, докато си дете.....Нищо от това, което искам със сърце не се получава....Получават се само желания, свързани с някакви ежедневни, тъпи неща, свързани с ядене, дрехи, спане и работа.....Много ми е тъжно...Имам нужда да говоря, да живея по друг начин - да търся, да творя нещо, да дишам в синхрон с друг човек....
Да имам свят, исински...
Понякога ми се струва, че съм напълно сама....Дори когато споделям понякога очакванията ми за отговор, който ще ме утеши, са попарени от някакъв прагматичен ум, който вероятно е полезен и смислен, и удачен, но аз не го разбирам...И оставам сама...съвсем сама....
Защото болната ми душица винаги жадува някакви прекалено красиви неща....Невъзможни....Измислени, а са толкова реални като потребност, че липсата им в реалния ми живот ме съсипва....
Какво да направя? Така ли ще бъде до края.......
Така ли ще живея докато не ме прибере оная с косата...
Никога ли няма да разбера какво е да си щастлив по моя начин.....
Възможно ли е да е наистина моя илюзия всичко....Наистина ли не съществуват такива мисли, чувства, обич, вяра, приятелство, секс...каквито аз ги виждам и искам.....
Наистина ли и да има някакво тяхно подобие, когато нямаш пари, а имаш деца, грижи и ежедневие, всичко трябва да умре.....
А ако не умре от това, ще умре, защото ще се появи по-хубава жена или мъж, по-интересни и ще запълват празнотите, оставени от някогашната любов, превърнала се в скучно съжителство.....Защо, защо, защо???
Защо ненавиждам състезанията, а не мога да се откажа от участие...И винаги съм последна.....И пак се надявам, като идиотка, че поне веднъж ще съм победител в нещо...В нещо смислено и важно....
И защо всички книги и вяри ни учат, че трябва да се откажем от мечтите си, като от нещо вредно......
Нищо не разбирам....
Колкото повече търся, толкова повече не разбирам.....
Знам какво ще си помислите - конкретика няма в думите ми.....Може и да е така...За мен обаче всяка дума, която написах е конкретна, като самото ми съществуване на земята......"
Angel

МнениеПуснато на: Чет Май 30, 2013 7:17 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Цитат:
...До гуша ми дойде....Вече не ми се живее....Просто не ми се живее...

Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Кажи ми моля те , че това е есе !!! Sad Sad Sad Sad

МнениеПуснато на: Чет Май 30, 2013 8:04 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Есе е...
Заглавието е в смисъл - как да се откажем от себе си...Не намеквам за суицид... Smile
Angel

МнениеПуснато на: Чет Май 30, 2013 8:28 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Щастието е следствие от лични действия !! Cool Cool Cool Cool

МнениеПуснато на: Чет Май 30, 2013 8:46 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Не е така...Не винаги поне.....
Предполагам, че като мъже няма да ви се разтягат локуми на тази тема, но се надявам и нещо женско да надникне.....

Вие сте по-рационални и това е добре....Обикновено мъже ме изкарват от подобни размисли и ме карат да ми се допие, доживее и додивее... Very Happy

Приятели мъже.....Да не ме запратите сега в шеста глуха при дашните.... Laughing Laughing Laughing

Последната промяна е направена от Gentil на Пет Май 31, 2013 9:24 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 5:42 am    Заглавие: Re: Идеи - как да се отървем от себе си?
Отговорете с цитат

Gentil написа:

Само мисълта за децата ме държи, защото няма по-гадно нещо от това, майка ти да пукне, докато си дете.....

Джен, Джен...Джен ???!!!???
В доста сложен темен лабиринт се заглобваш.
Само ще ти кажа че има по гадно нещо от това... приятел, колега.. загуби сина си... Ужасна съдба Джен.... та кажи ми, как се преживява това... къде трябваше да избяга.. какво можеше да направи.. Нищо Джен.. буквално нищо не моеш да направиш... затваряш се в себе си и чакаш дните ти просто да отминат.
Питаш се къде си сгрешил.. връщаш времето назад и превърташ лентата многократно... и какво мислиш че има там.... да, на тази лента виждаш щастието изписано по лицата на всички.. само че смисъла вече го няма.
Тогава завърташ позициите наопаки и продължаваш.
Знаеш ли кое е най тъпото нещо което често чувам.... това е като каже някой че просто не му се живее вече.
Повярвай ми.. това е отвратително... дори на баба дето е на 92 г. и се живее.. дори си прави успешни планове.. как ще иде в градинката отсреща.. как ще се разговори с приятелки... и дали ще отбележи на бастуна си поредната дето си е отишла от този свят... точно така Джен, на бастуна си отбелязва жертвите на оная с косата.. това е начина да не ги забрави.
Един личен съвет... вечер преди да си легнеш, задължително 100 гр. твърд алкохол.. Mr. Green .. гаранция че поне ще те приспива, пък и на другият ден поне ще знаеш защо те боли глава.. така няма да има на кого да се сърдиш даже!!! Laughing
Спомена мечтите... човек спре ли да мечтае, живота му е свършил... да, сигурно никога няма да се осъществят, но това не пречи да мечтаем, да кроим планове и да излизаме от темната дупка в която сме се наврели... слънчевият лъч може и зловещо да свети но без него сме обречени на вечен мрак.

Замислих се, дали не можем да направим нещо заедно.. да осъществим някакъв общ проект, ей така, нещо дето да реализираме и предоставим.. нещо полезно и ползотворно. scratch
Или ще ми кажете че и това е мечта която е обречена Laughing .. кой знае, светът е шарен!!! sunny

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 7:32 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Сотка.....Подозирах, че има някаква вселенска мъдрост у теб, но наистина ме изненада с размисъл....Благодаря ти, че си отделил толкова време и енергия, за да напишеш всичко това....Замисли ме...Не, че и аз не съм си ги казвала всичките тези неща, но е различно, когато ги чуваш от друг....
Понякога, колкото и тъпо да звучи, човек има нужда да му повтарят от време на време банални и съвсем рутинни думи за успокоение....

Вече добре разбирам, защо предпочитам приятели мъже - във вас няма излишен драматизъм и преувеличена емоция....Приземявате ме и се успокоявам....

Но....Човек не може да е щастлив само, защото не му се е случило нещо лошо, като на някой друг....Когато имаш добър живот...може би дори си длъжен да вървиш нагоре....Аз не успявам и това ме тормози.....Нагоре за всеки е различно понятие...
Освен това е съвсем логично, че при смърт самата психика се изменя - нормално е да поискаш нещата да са по-сатрому и да не се променят, само и само да върнеш човека, когото си изгубил.....Не може да се сравняват ситуациите...Човек има право да бъде нещастен и без особена причина....Понякога проблемът е в него, в душата му и битките го уморяват, не му остава никакво време да живее...Вечно на война....Сложно е за обяснение всичко това....

Има и още нещо: постоянното себесъзерцание и самокритика...Кошмарно е....Не, полезно е, но не в такива мощности....От тази позиция е много трудно да обърнеш поглед навън....А и да го направиш е за кратко...После изпадаш в паника, че вниманието бавно и зловещо се връща върху теб.....

Мерси момчета..... sunny

П.С. Сотка, скоро ще имаш публика, докато размяташ въдицата.... Very Happy Very Happy
Fortunova

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 4:12 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Аз ще отговоря с тези два цитата.

"Времето ни е ограничено, затова не трябва да живеем чужд живот. Не трябва да позволяваме гласът на чуждите мнения да заглушава собствения ни". Стив Джобс

"Всеки, който е получил никакво удоволствие от живота, трябва да се опита да даде нещо от себе си. Животът е като превъзходна храна и светът е метр д'отел." Джералд Даръл

Gentil

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 5:39 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Но все пак жените разбиран една тъничка част, която убягва на мъжкото съсловие.....

Фортич - гуш, гуш, гуш!!!! sunny
Angel

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 6:26 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Gentil написа:
Не е така...Не винаги поне.....
:

Правилно !!! Понякога щастието е в самото действие !! Cool Cool Cool Cool

Цитат:
Вие сте по-рационални и това е добре....

Право да си кажа не си падам по ирационалните неща, а по рационалните !!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Цитат:
...Да не ме запратите сега в шеста глуха при дашните....
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 6:28 pm    Заглавие: Re: Идеи - как да се отървем от себе си?
Отговорете с цитат

Himsa написа:

Замислих се, дали не можем да направим нещо заедно.. да осъществим някакъв общ проект, ей така, нещо дето да реализираме и предоставим.. нещо полезно и ползотворно. scratch
:

Ами то имаше подобна идея:

http://bgtatko.com/forum/viewtopic.php?t=1611

Ама Wink Wink Wink

Цитат:
Един личен съвет... вечер преди да си легнеш, задължително 100 гр. твърд алкохол.. .. гаранция че поне ще те приспива, пък и на другият ден поне ще знаеш защо те боли глава.. така няма да има на кого да се сърдиш даже!!!

Ако я боли глава - да, ама ако я боли друго ?!?! Wink Wink Wink Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 6:31 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Gentil написа:

Но....Човек не може да е щастлив само, защото не му се е случило нещо лошо, като на някой друг...

Щастието е по-абстрактно отколкото си мислим ?!?! Cool Cool Cool Cool

Но пък ми дойде една идейка Wink Wink Wink

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 6:55 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Машалла Хемингуей....Очаквам идеята Very Happy

Жалко, че не ти се размишлява много, но ще се радвам някой ден ако те напъне нещо в посоката на пилотния ми пост.... Very Happy

Ейндж, за общия проект, който беше предложил ти си трябва умение да сглобяваш реални и фантазни елементи и да ти се отдава да ги изложиш вербално....Това не всеки го умее...Но пък в интерес на истината това не е кастинг за писатели.....Ама пък трябва и да те бута отвътре да го правиш.....

А за болките в главата - не мога да пия твърд алкохол, поне не в количества, които да ме омаят...Така че няма опасност и от други незнайно как получени болежки... Very Happy
Angel

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 8:02 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Gentil написа:
Машалла Хемингуей....Очаквам идеята Very Happy
Жалко, че не ти се размишлява много, но ще се радвам някой ден ако те напъне нещо в посоката на пилотния ми пост.... Very Happy

Не мога да размишлявам върху нещо за което нямам преки наблюдения !! Резултата няма начин дори да се доближи до истината. salut salut salut salut

Цитат:
.Но пък в интерес на истината това не е кастинг за писатели...

Какви писатели ?!?! scratch scratch scratch scratch

Цитат:
А за болките в главата - не мога да пия твърд алкохол, поне не в количества, които да ме омаят...Така че няма опасност и от други незнайно как получени болежки... Very Happy

За всяко нещо си има пръв път !! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

МнениеПуснато на: Пет Май 31, 2013 8:22 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Идеята:

http://bgtatko.com/forum/viewtopic.php?p=33008#33008

И не съм Хемингуей !!! tongue tongue tongue
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Миш-маш Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря