bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

е-коли
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
silviq_1979

МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2012 12:21 am    Заглавие: е-коли
Отговорете с цитат

Моля ви , кажете ми доколко е опасна тази бактерия. Детето ми е на 1 год и 4 месеца я лекувахме със всякакви антибиотици и не само че не се повлиява ами и се увеличава сега е 10*5 ходихме при няколко специалисти и едни дават антибиотик др отрича антибиотика сега спрахме всичко пием само имунобор черена боровинка взех (на своя глава) пробиотик бебе актив или нещо подобно .Та почнах накрая да се регистрирам и да пиша във всякакви форуми много се притеснявам да не се увреди нещо детето иначе и ехограф направихме бъбреците са здрави и са наред .Много ще съм благодарна да чуя и др мнения по темата .Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
silviq_1979

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2012 8:16 pm    Заглавие: супер сте
Отговорете с цитат

виждам че тук сте изключително доброжелателни и отзивчиви , поради което аз се изключвам ЗАВИНАГИ от вашата "групичка
Върнете се в началото
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 10:51 am    Заглавие: Re: супер сте
Отговорете с цитат

silviq_1979 написа:
виждам че тук сте изключително доброжелателни и отзивчиви , поради което аз се изключвам ЗАВИНАГИ от вашата "групичка

Съжалявам че D-r Ivanov не се включи... но никой от нас не е достатъчно компетентен, за да даде становище по твоя проблем.
Говорим за дете на годинка.. нали не мислиш че хора дето грам понятие си нямат от детски болести, биха се осмелили да ти дадат някакъв съвет.
С най добри чувства ти пожелавам проблема да се реши..
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 1:11 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

http://medical.bg/dictionary/e-coli.html

От Екип на Medical.BG
Редакция: д-р Пънчев, A.

Е. коли (E. coli): Съкратено от Ешерихия коли, е чревен бацил, бактерия, която обикновено обитава колона, част от дебелото черво при човека. Заради широкото й разпространение, малък брой гени, обичайната липса на патогеничност (способност да предизвиква заболявания), и лесното й отглеждане в лабораторни условия, Е. коли е обект на интензивно изучаване от страна на генетиката, молекулярната и клетъчната биология.

Повечето видове Е. коли са напълно безобидни. Част от тях обаче са способни да причинят заболявания, които понякога са от смъртоносен характер. Например, през 2000 година водопреносната мрежа на град Уокъртън, провинция Онтарио е заразена с Е. коли от типа O157:H7. Бактерията засяга около 2000 души в и около Уокъртън и причинява смъртта на 18 човека. Е. коли O157:H7 представлява значителен проблем, касаещ човешкото здраве. Всяка година в следствие на Е.коли O157:H7 в САЩ възникват приблизително 20 000 случая на хеморагични (причнияващи кръвоизливи) колити (колит: възпаление на червата). Бактерията Е. коли O157:H7 произвежда токсини (отрови).

Токсините, произведени от Е. коли тип O157:H7, могат да увредят вътрешността на червата и се смята, че участват във всички заболявания, причинени от Е. коли 0157:H7. Хеморагичната диария (кръвоизливен колит), причинена от Е. коли 0157:H7 е изключително тежко заболяване, което се характеризира с болезнени коремни спазми, отделяне на гъста кръв в изпражненията и продължава от 6 до 8 дена. Деца с Е. коли O157:H7 могат да развият заболяване, наречено хемолитично-уремичен синдром, ХУС (Hemolytic-Uremic Syndrome - HUS). Често срещаният и понякога с фатален край "Hemolytic" (хемолитичен) синдром се изразява в разпадане на червените кръвоносни клетки. Това води до анемия и остра липса на плателети (тромбоцитопения), която води до силно кървене. Терминът "Uremic" се отнася за острата бъбречна недостатъчност. Често наблюдавани са и проблемите с централната нервна система, които се изразяват в припадъци и кома. Хемолитично-уремичният синдром, или ХУС, е най-честата причина за острата бъбречна недостатъчност при новородени и малки деца.
jeko
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 1:13 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

на база информацията по-горе
според мен авторката не дава точна информация
каква е тая бактерия дето се е увеличила 10*5 ?!!
и какво имат общо бъбреците с бактерия която живее в червата ?!!
Gentil

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 2:10 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Айде успокой се и не се сърди, става ли?
Ако все още не си се ИЗКЛЮЧИЛА от нашата групичка, ще ти отговоря - аз самата от скоро съм тук.
Е-коли е чревна бактерия и понякога попада в пикочните пътища, поради едни или други причини. Създава колонии и предизвиква възпаления. Моето дете влезе в реанимация на 20-дневна възраст и стоя на венозни антибиотици цяла седмица. Не е шега това, но няма място и за чак такава паника. Щом едно дете на 20 дни се справи и вие ще се справите.
Необходим ви е детски нефролог. Мога да препоръчам такъв - д-р Буева от Педиатрията. Тя е доцент и е най-добрият такъв специалист за мен...И не само за мен....Не ходете при доц. Лилова в Токуда - пълна гад. Mad
Ще ти дам и телефона на лекарката: 0887 992 911.
Дано не е променен.
И един съвет: не бързай да се изключваш, щото точно в този момент може да получиш важна помощ. Просто някои от няс изобщо не знаят за темата ти.
Успех и пиши как се развиват нещата. Razz
Fortunova

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 2:34 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Силвия, и аз сега видях темата ти благодарение на Соте.
Джен ти е дала основната информация. Не се паникьосвай всичко е лечимо. Моят син имаше инфекция на пикочните пътища от тази бактерия. Тогава беше на 2 годинки и след като изолираха бактерията и установиха от кой Аб се повлиява му назначиха лечение с Амикацин чрез инжекции. Важното е да се направи антибиограма и посевки , за да се види кой е точният аб., който ще унищожи бактерията. На ул. "Ами буе"№ 27 / има педиатрична болница и много добри лекари всичките тесни специалисти в областа си/. Става въпрос за МЦ "Детско здраве" - виж тук:
http://zdraveto.com/zdraveto/?page_id=28
Angel

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 6:10 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Видях темата и я прочетох, но прочетох и това от другата тема:

D-r Ivanov написа:
Враждебни отговори
Форума е "детска консултация", а ти най- вероятно си жена на около 30. Пола и възрастта са важно нещо още в началото на диференциално- диагностичния процес.
Himsa написа:
Не съм лекар..имах подобен проблем преди .... .
Е това е характерно за бабешката медицина или за медицината на папуасите.
bory_V написа:
Моля, кажете при постоянно главоболие, свързано може би с кръвното налягане,
Задаваш диагнозата. Щом я знаеш назначи си лечение.
bory_V написа:
скенер или ЯМР. Какво ще ме посъветвате
Какво представляват тези изследвания?, колко струват?, какви им са показанията? Каква информация очакваш да получиш от тях? След като получиш резултатите това как ще ти помогне да си излекуваш главоболието?
bory_V написа:
съм като барометър - спокойно мога да работя към института по метеорология и да им казвам кога пада атмосферното налягане
Попитай някой твой по- знаещ приятел какво значи СНЕЖ синдром- това е най- вероятната ти диагноза.

Коректен отговор
Хора не си мерете кръвното налягате, а си мерете температурата, особено ако не сте дебели и/или ако не сте над 40. Не си мерете кръвното налягане с менте електронни апарати особено такива, които се поставят на китката.
Диференциалната диагноза на главоболието не е просто обширна, а направо огромна тема. Като се започне от неврози, мине се през кариес, синуит, проблеми със зрението, хипертония ... и се стигне до мозъчни тумори.
Целта на този форум не е да ви посъветва да отидете на лекар, а да помогне да отидете 1 път по- малко при лекаря, но в този случай нямам друг избор освен да Ви посъветвам следното:
Отидете при личния си лекар. Кажете си оплакванията, охарактеризирайте главоболието и ако видите липса на интерес от отсрещната страна или предписване на седативен медикамент не се сърдете, а се радвайте. И напротив- ако видите голяма заинтересованост, голямо внимание, желание за назначаване на скенер или ЯМР и колебание и неудобство от това, че той няма право да назначава такива изследвания и/или лимита му по каса е на нула се разтревожете и не се колебайте да си платите това, което той счита за необходимо, но няма права и/или лимит за това.

Не искам някой да ме нагрубява защото съм се опитал да помогна на друг човек според възможностите ми при положение, че той самия го няма тук !!! salut salut salut salut

А се чудя защо при толкова посочени контакти се чака отговор, а не се ползва мейл, скайп или просто да се отиде до най-близката бърза помощ !! По-добре е от нищо !! scratch scratch scratch scratch

Сега очаквам доктора да се появи и да ни навика, че му ползваме виртуалния кабинет !!!! Cool Cool Cool Cool Cool Cool

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2012 9:56 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Доколкото разбирам отговори могат да дават и не доктори.....Или бъркам?
Пък и като гледам...докторО го нема....
Другото, което е ясно, че дамата, пуснала темата, повече дава приоритет на гордостта си, отколкото на проблема.....Жалко....Можеше да и помогнем, дано да е намерила вече каквото търси.....
sisi

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2012 7:47 am    Заглавие: е-коли
Отговорете с цитат

e благодаря ви все пак Smileсамо не разбрах защо след последния коментар се намериха толкова мн хора да ми отговорятSmile аз се изключих от групичката и нямам намерение да се връщам просто искам да ви отговоря АЗ НЕ СЪМ ДОКТОР аз съм икономист и разбирам от икономика а заради проблема ми се наложи да прочета мн неща свързани не с моята специалност е -колите имаа общо с бъбреците дотолкова че те се намират в дебелото черво което е нормално а при дъщеяря ми се изолират в урината да реших си проблема с пътуване от русе до софия защото така и не разбрах едно:уж все доктори уж едно и също учат а някои знаят медицина също толкова колкото и аз
и това повече няма да ви пиша само на админа който ми пише във фейса да кажа нещо: не е вярно че и лощата реклама е рекламе съветвам те да си по-сдържан защото при пазарната икономика доволния клиент ще се похвали на 10 недоволния ще се оплаче на 1000
Върнете се в началото
jeko
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2012 11:56 am    Заглавие: Re: е-коли
Отговорете с цитат

sisi написа:

и това повече няма да ви пиша само на админа който ми пише във фейса да кажа нещо: не е вярно че и лощата реклама е рекламе съветвам те да си по-сдържан защото при пазарната икономика доволния клиент ще се похвали на 10 недоволния ще се оплаче на 1000

Нещо бъркаш форума и съответно и админа.
Никой админ от тук не ти е писал.
Този форум е некомерсиален и не знам за какви клиенти говориш.
Задаваш си въпроса ако ти отговори някой - отговори, ако не не. Не виждам драма в цялата работа.
Доктора който пише тук нещо го няма, може би е зает,а може би е заминал за чужбина, както много негови други колеги.
Gentil

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2012 3:54 pm    Заглавие: Re: е-коли
Отговорете с цитат

sisi написа:
e благодаря ви все пак Smileсамо не разбрах защо след последния коментар се намериха толкова мн хора да ми отговорятSmile аз се изключих от групичката и нямам намерение да се връщам просто искам да ви отговоря АЗ НЕ СЪМ ДОКТОР аз съм икономист и разбирам от икономика а заради проблема ми се наложи да прочета мн неща свързани не с моята специалност е -колите имаа общо с бъбреците дотолкова че те се намират в дебелото черво което е нормално а при дъщеяря ми се изолират в урината да реших си проблема с пътуване от русе до софия защото така и не разбрах едно:уж все доктори уж едно и също учат а някои знаят медицина също толкова колкото и аз

Едното ти благодаря за помощта и отговорите щеше да свърши работа...
Това тук - едва ли....
Успех с лечението!
Angel

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2012 6:54 pm    Заглавие: Re: е-коли
Отговорете с цитат

Ауууу ама сме били и тънкообидни !!!!

sisi написа:
АЗ НЕ СЪМ ДОКТОР

++++++++++++++

аз съм икономист и разбирам от икономика

Останалите - също не сме !!! salut salut

++++++++++++++

Без пари - толкова !!! salut salut

Щом си икономист - ще разбереш !!! Cool Cool Cool Cool

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2012 7:50 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Уф, не мога да се въздържа - то бива неграмотност, ама ако е и такъв икономист...
Върнете се в началото
Fortunova

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2012 11:49 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Силвия, това е форум, в който посещаемостта не е много активна като някои други познати нам. Още повече, че този раздел, в който си писала рядко се преглежда. Ако беше обърнала внимание на темите и отговорите на доктора като дата щеше да си дадеш сметка за това. Не се гневи, ако не беше Соте, който съвсем човешки подходи и ни показа питането ти/т.е. той ти помогна/ в другите теми едва ли щеше и да има и отговори.
Тук няма групичка, има потребители , които когато искат пишат, когато не искат не го правят. Дано дечко се е излекувал вече.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря