bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Главоболие и ниско кръвно налягане

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bory_V

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2011 8:14 pm    Заглавие: Главоболие и ниско кръвно налягане
Отговорете с цитат

Моля, кажете при постоянно главоболие, свързано може би с кръвното налягане, защото се случва стойностите ми да стигат до 72/88 какъв може да е проблемът и с според вас на към какъв лекар да се обърна за този проблем?
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2011 6:58 am    Заглавие: Re: Главоболие и ниско кръвно налягане
Отговорете с цитат

bory_V написа:
Моля, кажете при постоянно главоболие, свързано може би с кръвното налягане, защото се случва стойностите ми да стигат до 72/88 какъв може да е проблемът и с според вас на към какъв лекар да се обърна за този проблем?

Не съм лекар..имах подобен проблем преди години..почнах с невролозите..накрая се оказа стоматологичен проблем..мъдрец, дето се мъчи да расте нанякъде, ми беше засегнал нещо..та не знаех на кой свят съм...след като го отсраниха, проблема се реши!!!
Но задължително се консултирайте с лекар..най добре личният доктор ще ви насочи към съответният специалист.

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2011 2:45 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Всъщност кръвното ми е ниско обикновено - за мен нормално е 110/70, но често е 90/60, а се случва и да събера границите до стойности 88/72 и по-близко, от което, на два-три пъти ми се е случвало да припадам. Може да са шипове или друго, притискащо, а и съм като барометър - спокойно мога да работя към института по метеорология и да им казвам кога пада атмосферното налягане, просто в тези променливи сезони е гадно, днес пак ме боли глава. Но не съм правила снимка, скенер или ЯМР. Какво ще ме посъветвате?
dool

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2011 3:36 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

всеки ще те посъветва ЛЕКАР. Мисля че е от стреса и напрежението. И мен понякога ме боли глава и тогава кръвното ми е 120/80, а обикновено ми е 90/60 ... може и да е от кръвното, но може и да не е ... когато става въпрос за здравето, човек не трябва да чака да му подтавят диагноза по форумите и да му предпишат лечение хора, нямащи и понятие от медицина scratch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2011 9:25 pm    Заглавие: Re: Главоболие и ниско кръвно налягане
Отговорете с цитат

Враждебни отговори
Форума е "детска консултация", а ти най- вероятно си жена на около 30. Пола и възрастта са важно нещо още в началото на диференциално- диагностичния процес.
Himsa написа:
Не съм лекар..имах подобен проблем преди .... .
Е това е характерно за бабешката медицина или за медицината на папуасите.
bory_V написа:
Моля, кажете при постоянно главоболие, свързано може би с кръвното налягане,
Задаваш диагнозата. Щом я знаеш назначи си лечение.
bory_V написа:
скенер или ЯМР. Какво ще ме посъветвате
Какво представляват тези изследвания?, колко струват?, какви им са показанията? Каква информация очакваш да получиш от тях? След като получиш резултатите това как ще ти помогне да си излекуваш главоболието?
bory_V написа:
съм като барометър - спокойно мога да работя към института по метеорология и да им казвам кога пада атмосферното налягане
Попитай някой твой по- знаещ приятел какво значи СНЕЖ синдром- това е най- вероятната ти диагноза.

Коректен отговор
Хора не си мерете кръвното налягате, а си мерете температурата, особено ако не сте дебели и/или ако не сте над 40. Не си мерете кръвното налягане с менте електронни апарати особено такива, които се поставят на китката.
Диференциалната диагноза на главоболието не е просто обширна, а направо огромна тема. Като се започне от неврози, мине се през кариес, синуит, проблеми със зрението, хипертония ... и се стигне до мозъчни тумори.
Целта на този форум не е да ви посъветва да отидете на лекар, а да помогне да отидете 1 път по- малко при лекаря, но в този случай нямам друг избор освен да Ви посъветвам следното:
Отидете при личния си лекар. Кажете си оплакванията, охарактеризирайте главоболието и ако видите липса на интерес от отсрещната страна или предписване на седативен медикамент не се сърдете, а се радвайте. И напротив- ако видите голяма заинтересованост, голямо внимание, желание за назначаване на скенер или ЯМР и колебание и неудобство от това, че той няма право да назначава такива изследвания и/или лимита му по каса е на нула се разтревожете и не се колебайте да си платите това, което той счита за необходимо, но няма права и/или лимит за това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря