bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Резултати от кръвна картина на дете на 1 година

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mila_iv

МнениеПуснато на: Чет Юли 28, 2011 5:05 pm    Заглавие: Резултати от кръвна картина на дете на 1 година
Отговорете с цитат

Много бих ви била благодарна, ако обърнете внимание на резултатите от кръвната картина на сина ми, който навърши 1 година преди 2 седмици.

ПКК 18 показателя
WBC - 15,6
LYM % - 0,327
LYM - 5,1 10^9/L
RBC - 4,35 10^12/L
HGB - 113 g/L
HCT - 0,35 L/L
MCV - 80,5 fl
MCH - 26 pg
MCHC - 323 g/L
RDW - 0,135 %
PLT - 423 10^9/L
MPV - 9,6 fL
PCT - 0,23
PDW - 11,9 fl
СУЕ - 10 mm/h

Притеснява ме повишената стойност на левкоцитите. Според нашата лична лекарка се дължи на никненето на зъбки, но не знам. Моля, за вашето компетентно мнение да се притесняваме ли или не. Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2011 8:58 am    Заглавие: Re: Резултати от кръвна картина на дете на 1 година
Отговорете с цитат

mila_iv написа:
Много бих ви била благодарна, ако обърнете внимание на резултатите от кръвната картина на сина ми, който навърши 1 година преди 2 седмици.

ПКК 18 показателя
WBC - 15,6
LYM % - 0,327
LYM - 5,1 10^9/L
RBC - 4,35 10^12/L
HGB - 113 g/L
HCT - 0,35 L/L
MCV - 80,5 fl
MCH - 26 pg
MCHC - 323 g/L
RDW - 0,135 %
PLT - 423 10^9/L
MPV - 9,6 fL
PCT - 0,23
PDW - 11,9 fl
СУЕ - 10 mm/h

Притеснява ме повишената стойност на левкоцитите. Според нашата лична лекарка се дължи на никненето на зъбки, но не знам. Моля, за вашето компетентно мнение да се притесняваме ли или не. Благодаря ви предварително!
Нормите за левкоцити в детската възраст са малко неуточнени. Няма значение на какво са дължи тази стойност- 15.6. Детето Ви е здраво ако няма оплаквания и при прегледа лекарката не е намерила нещо тревожно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря