bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Защо бракът умира?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Семейни грижи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2011 8:23 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Fortunova написа:
Съгласна съм с БориславМ.

Цитат:
Брака не е загубил смисъла си, а някои хора са подменили основната си цел с нещо по-лесно.

К`во и пречи брака , не разбирам?!?

Не брака пречи..друго е имала предвид...

.....................

Разбира се, че е важно. Мене мъж може да ме спечели само с добро отношение и пари. Само с добро отношение не може. Нито само с пари. Трябва да са и двете. А ако има и още плюсове - wellcome

.....................

Само като чета отговорите и мога да позная възрастта на потребителите Very Happy.
На 22-23 не мислиш много с главата си, на 30, вече е по-различно и изискванията се завишават.
Материалното положение е изключително важно и също така е важно да са равнопоставени партньорите.
Равнопоставеността не се свежда само до заплата, защото може и само единия да работи. Важно е да има уважение и оценяване на приноса на партньора. Аз съм болезнено амбициозна и не бих могла да си стоя в къщи и мъжът ми е правил доста жертви, за да ме подкрепи. В момента той се впусна да прави нова кариера и да си призная не ми е никак комфортно, но съм длъжна да го подкрепя, както той ме е подкрепял винаги.
Сега, когато съм улегнала и мъдра, бих си избрала богат мъж с много бизнес пътувания

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=624856.30

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2012 4:53 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Цитат:
Бракът умира, защото мъжете абдикираха от него.

А те абдикираха, защото той вече НИЩО не им носи. Абсолютно нищо.

Абсолютно вярно. cheers А да не говорим колко им взима Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Himsa

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 3:27 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Angel написа:

Абсолютно вярно. cheers А да не говорим колко им взима Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Да не забравяме че и брака си има цена... но таквиз кат мен още си я плащат!!!! Laughing

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 5:05 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Himsa написа:
Да не забравяме че и брака си има цена... но таквиз кат мен още си я плащат!!!! Laughing

Плащам си пак Соте ! Ама да си струва поне парите Wink cheers cheers

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 6:04 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Angel написа:
Himsa написа:

Плащам си пак Соте ! Ама да си струва поне парите Wink cheers cheers

Прав си пич..никой не обича гнилите ябълки!!!! bom

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2012 11:56 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Аууу взимал им брака на мъже...цц пък жените щОт дава. Бахти егоистините. Само мъжете плащалаи , а жените лапат мухите , нали..мъдро.
Himsa

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2012 3:37 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Fortunova написа:
Аууу взимал им брака на мъже...цц пък жените щОт дава. Бахти егоистините. Само мъжете плащалаи , а жените лапат мухите , нали..мъдро.

Абе друго лапат жените.. ма ти си знаеш!!! Mr. Green
И не сме егоисти.. щото вечно има за какво да се жертваме!!! Laughing

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2012 5:45 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Fortunova написа:

Чакай да сметна scratch scratch scratch scratch

Значи в брака бившата дойде с едни гащи и една рокля. salut

Тръгна си след като ми похарчи около 40 хиляди (буквално за глупости) и с нова кола, която аз изплащах още доста време след развода !!!!

Същата кола (по данни на очевидци ) не е излизала поне 3 години от гаража защото бензина също беше от моя джоб Cool

Я ми разкажи дали си чула (видяла) някога изобщо за обратната ситуация scratch scratch scratch scratch scratch

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2012 6:34 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Angel написа:

Я ми разкажи дали си чула (видяла) някога изобщо за обратната ситуация scratch scratch scratch scratch scratch

Колко добре звучи само.. да да ама неееееее????? bom

Местожителство: Столица

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 10:58 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Himsa написа:
Angel написа:

Колко добре звучи само.. да да ама неееееее????? bom

Предмет за следващото издание от поредицата "Библиотека ГалактикА" Ако още я имаше...

По темата - мек кур за меркантилните кучки! spriderman
Himsa

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 7:47 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Бременна кандидат булка размишлява за бъдещата си сватба...

.................

Относно отговорността, може и аз да не се изразих правилно или наистина да е инфантилно, но не ми харесва тенденцията мъжете да не искат да се женят и при въпрос защо , много често съм чувала, ми защо да давам толкова пари, един договор е само това, нищо не променя или няма да сключвам договор, за да е щастлива държавата/ не е ли подженяване това и щастливи ли сте от този отговор в действителност/.
Именно за това искам предбрачен, за да съм сигурна, че играя по нашите правила, а не по правилата на държавата, що се отнася до имуществото и децата, за да съм сигурна, че предварително сме се разбрали по този въпрос и двете страни са удовлетворени, за да сме сигурни и да няма съмнения, че се женим само по любов и за да ни е по-лесно при евентуален развод. Но не съм съгласна да не празнуваме любовта си и да не завяваме, че сме обвързани. Все по някакви правила трябва да живеем иначе къде е границата с анархията? Ако за всяко едно нещо изтриваме малко по малко границата и почваме да разсъждаваме кому е нужно, до къде ще стигнем. Днес ще решим, че не е нужно да се женим и да подписваме, утре ще решим, че не е нужно институциите да ни образоват, че да сме умни, и малико по малко рушим основните градивни еденици на цивилизацията и социалното поведение. И не е лъжа, че живеем във време, когато ценните неща се обезценяват, но мое мнение, че само позволяваме това да се случва. От по-философска гледна точка ми се искаше също да помислим върху въпроса с брака, но и от чисто човешка, ако не искаме този акт- защо не желаем да празнуваме обичта си, като аз сватбата и брака я виждам като един празник на любовта?

...............

Прахче извинявай, ама ти да не се жениш за милионер
Преди брака, всичко заварено си остава така и след развода. Неговият апартамент наследен от баба му примерно няма как да му го вземеш/ освен до пълнолетието на детето и то при определени условия/ Всичко след брака се дели на две, независимо от доходите и на двамата.
Някой да ме поправи, ако греша.
Не се заяждам с никой, просто ми се събуди любопитството.

................

Чак пък милионер аз ако се вземах с милионер, щях ли да си блъскам главата за предбрачен. Ще регламентираме още от сега разделянето на общопридобитото имущество, плюс частта за общите дългове, че си остават лични, независимо от договора. Ще регламентираме и децата, за да не се дърпаме в съдебна зала после, ако се наложи, че е грозно и е стрес за детето.

...............

За имуществото разбираемо,но как точно ще регламентирате децата? . Децата не са предмети,за да ги регламенирате в брачен договор,а и всчико би зависило от възрастта им,ако са на 15 години може да искат друго,а не това,което някога сте писали по брачни договори.

................

Докато те са на 18 години са обект на Закона за закрила на детето и Семейният Кодекс. Могат да бъдат изслушани и да им се зачете до някаква степен мнението. Ще регламентираме издръжката/ сега с преко сили могат да ти дадат 80 лева при развод, регламентиреан само по семейният кодекс,,,,,,,/ и жилището , в което живеем да остане при този, който отглежда децата . Смятам е логично и в инетерес именно на детето.

За тези , които жиевеят без брак за съжаление към момента не са уредени някои основни въпроси при раздяла на двойката за онаследяването на бащата, издръжката, която той/тя следва да заплаща, както и имуществото- жилището за отглеждане на дете.......

.................

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=665702.30

Мдааа... момето още нИ сЪ ие оженило... ама си има добре опечен план, явно е помислила за всичко... хвала на таквиз умници cheers ... тежко и горко на този дето и се върже на акъла... а какви времена бяха някога... и какви женици имаше само... ей... ама как нахитряват бре... това в днешно време да не смееш и да се задомиш... щото те чакат договори и Бог знае още какво... тц, тц, тц!!!!!!

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 6:46 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Himsa написа:
Бременна кандидат булка размишлява за бъдещата си сватба...

Страшна тема Соте !!!!

A177 A177 A177 A177 A177 A177 A177

Тя освен, че е кандидат булка е и кандидат бременна !!!

Първия пост е убиец :

Цитирам го целия Wink

Цитат:
Здравейте момичета.

Тъй като съм кандидат булка,живо се интересувам от смейните отношения и брака. Променя ли брака и сватбата взаимоотношенията? Необходима подробност ли е брака или ключов момент във взаимоотношенията в една двойка? Брака да е преди бременност , по време или след като детето се роди и има ли в днешно време това някакво значение? Променя ли се отношението на околните спрямо двойкита? Има ли някакво значение за другите, особено жени, ако мъжът е женен и спирачка ли е това за тях? По-малко ли изневеряват женените, от тези които съжителстват без брак?

Поставям всички въпроси/ на някои сама съм си отговорила /, защото мисля че е интересно да разсъждаваме върху стойността и смисъла на брака в днешно време.

Аз съм кандидат булка. Живяла съм с приятеля си около две години, като двойка, и сме в процес на бебеправене, но ми се иска да направим годежа и да съобщим на околните, преди да е станало бебето. Въпреки, че си мислим, че живеем в много модерен свят, много ми е грозно като чуя от околните коментари, че дшойката се женят, защото жената е бременна и искам да избегна това.

В началото и двамата бяхме на мнение, че няма да сключваме брак и детето ще го отложим за бъдещето, но в продължение на връзката , всичко си дойде естествено и желанието да узаконим съжителството си и да имаме дете. Сякаш от самосебе си стана, което ме навежда на мисълта, че все пак има някакво тайнство и ценност все още в брака. Вие какво мислите?

Цитираното от теб също е много ценно !!!!

Цитат:
/ не е ли подженяване това и щастливи ли сте от този отговор в действителност/.

Ох ох ох !! Мисълта за женитба и брак направо е обсебила мадамата !!!

Някой в темата беше цитирал “абитуриентски брак”, което после явно е коригирала Wink

Направо се е поБРАКала от мислене Wink Wink

Цитат:
Чак пък милионер аз ако се вземах с милионер, щях ли да си блъскам главата за предбрачен. Ще регламентираме още от сега разделянето на общопридобитото имущество, плюс частта за общите дългове, че си остават лични, независимо от договора. Ще регламентираме и децата, за да не се дърпаме в съдебна зала после, ако се наложи, че е грозно и е стрес за детето.

Мале, мале, мале !! Бившата и тя все за детето (нероденото) мислеше !!

Цитат:
От моя страна не виждам нищо лошо, хората да живеят на семейни начала и без подписи и договори, но ме интересуваше по-дкоро емоционалната страна на нещата. Как се променя живота и хората след сватбата. Какви емоции се изпитват по време на организацията и на самото събитие. Дори бих се радвала на някои интересни случки.

Емоции та емоциии !!

Помня, че емоциите по време на организацията бяха неописуеми !!!

Сватбата – също !! Емоции, емоции и пак емоции !!

После бяха още по-големи емоции !!

Всичките тези емоции обаче бледнеят пред емоцията на развода !!!

Той пък каква емоция е – нямам думи !!!

Ако се интересува от истиснки емоции – нека се разведе !!

Така ще се наемоционира, че звезди ще види Wink Wink

Това ми излиза над и под аватара на въпросната :

Цитат:
Ако искаш да разбереш щастието, трябва да го възприемаш като награда, а не като цел

Цитат:
Понякога седя и си мисля, друг път просто си седя.

Е според мен си седи в повечето време Wink Wink

Само да отбележа, че повечето коментиращи живеят в същия романтичен сън !!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Вдигна ми настроението Сейнт !!! Мерси !! cheers cheers cheers cheers

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 8:59 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

То не е за смях ами за плач.

Какво им става на хората вече не знам ?

Разглезена и префърцунена жена. Има ги много вече такива.

Само предбрачен хороскоп не е направила тая.

Много подходящо е заглавието на темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Himsa

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 12:40 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Продължаваме по същата тема....
.............

Сега ми хрумна нещоSmile
Тези предбрачни договори са като застраховките, хубаво е да ги имаш, но никога няма 100% гаранция, че ще ти се изплати премиума в случай на съответното събитие.
Според мен, вместо да си правиш брачен договор, си направи една "оценка на риска", тоест каква е вероятността в случай на развод, ти и евентуално децата ви/ако изобщо имате/ да пострадат финансово. Мисълта ми е, че ако съпругът/съвместно живеещият, е почтен човек, винаги ще се разберете за финансовите неща, за издръжката на децата. Сега остава въпросът как да се определи това още в тази ранна фаза на връзката ви? Аз смятам, че е възможно.
Никой няма да ти пречи да имаш собствена банкова сметка със спестявания и никой няма да може да ти ги вземе в случай на развод.
Брачни договори е разумно се правят за хора с високо платени професии , с големи доходи, със скъпи имоти по няколко броя.
Ако при вас такъв е случая, да, смятам, че ви трябва договор. В противен случай само си губиш времето, вместо да се наслаждаваш на любовта, връзката ви и сватбата.

.............

Ние например, при евентуален развод, няма да имаме проблеми Smile
Сигурна съм.
От личното имущество, той ще си иска само тонколоните и усилвателите.Аз взимам телевизора и филмотеката. За деленето на дисковете ще имаме проблем сигурно, не е лошо да помисля от сега по този въпрос Wink
Кухненската техника остава в къщата така или иначе.
Къщата е само на мое име, но това е без значение, при продажба, парите, които остават, се делят на две.
За издръжката на децата не се притеснявам, и това се подрежда.
неговите лични имоти са наследствени и аз нямам права на тях.Той към моите също.
Аз имам спестени пари, той знае за тях. Ако не се наложи за друго, ще останат за децата.
Какви проблеми биха могли да възникнат при една раздяла?

................

Проблеми при раздяла няма да има никакви... ма как отдалече си осмислят бъдещето... а ний ги праим прости ... празно нема!!!! Laughing

...............

За застраховката, ако я направя аз , не може да я ползва приятелят ми, трябва да имаме сключен брак. Може да е в полза на децата, но тези полици са скъпи и ще влагаме доста средства и двмата в нея, те са и като влогове и искаме да е на двамата на името, та и за това брак- договор. Иначе трябва да сключим две, а излиза къде, къде по-скъпо, а както казах не сме милионери.

А сватбата е по любов, по много любов, ще се бракуваме след като изчистим наистина тези неща, че след един разговор май нищо не сме разбрали, адвокатите са читави, но ние трябва да отделим овече време, преди да подходим към подписване.

..................

Много любов ще има в тази сватба.. много емоции.. но ако аз бях на мястото на младоженеца, отдавна да и бях отрязал мераците.. но това си е мое виждане по въпроса.
Ако имах възможност да върна годините назад... никога.. ама никога не бих сключил граждански брак... ама умрех от любов и станах за брак!!!! king

Едно доста умно изказване в същата тема...

...............

От цялата заявена сериозност, на мен ми е смислен само елемента с допълнителната издръжка на децата при развод. Всичко останало е напудрено и претенциозно, но неразбрано, тип "видяно по телевизията". Например частта със застраховките - тя изобщо не подлежи на предварителност.

Целият този зор и напоителни неясни обяснения показват, че бракът наистина се възприема като преломен камък в отношенията, които ще настъпят след промяната на мисленето което ще произтече от това, че ще има брак. Подозирам, че това е и причината за анкетата изобщо.

................

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=665702.210

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 4:33 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Цитат:
Ние например, при евентуален развод, няма да имаме проблеми Smile
Сигурна съм.

Аз пък съм сигурен, че тая е в грешка Wink Wink
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Семейни грижи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 2 от 10

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря