bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Страхове на новите бащи

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> За бъдещи татковци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chistacha
Site Admin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 4:32 pm    Заглавие: Страхове на новите бащи
Отговорете с цитат

Имаш ново бебе – но вместо да си извън себе си от радост, таткото полудява. Разберете защо бащите се притесняват и как да им помогнете да се справят:

Бях отвън, косейки тревата, когато жена ми, Анна-Мария, ми съобщи, че е в родилни мъки. Тя стоеше на прага, а лицето й беше комбинация от радост, въодушевление и болка. Насилих се да се усмихна, но бях ужасен. Въпреки родителските курсове, които завършихме, книгите, които бяхме изчели, и песните на Бийтълс, които тананиках на още неродената ми дъщеря през корема на Анна-Мария, идеята за ставането на баща не ми изглеждаше реална до този момент.

Моментално ято съмнения се загнездиха в главата ми. Анна-Мария се подготвяше да започне медицинско училище, а аз започвах като необвързан с договор писател. – как щяхме да сме в състояние да платим добавящите се разходи? Ще се проваля ли като баща? Никога не съм се грижил за бебе преди. Щяха ли неделните ми следобеди, в които излизах да гледам футбол, да изчезнат завинаги?

Бях смутен от смесените ми емоции в този момент, който би трябвало да бъде магически. Но след като споделих страховете си с няколко приятели с деца, открих, че не съм сам: Всички признаха за подобни притеснения, когато техните деца са се родили.

"Естествено е за бащата да бъде уплашен за парите и способността му да бъде добър родител – както и да е притеснен от новия участник в състезанието за вниманието на жена си." казва Брус Линтън, семеен терапевт в Бърклей, Калифорния, и създател на Форума за Бащи, който дава морална подкрепа на нови и бъдещи татковци.

"Ключът е да се справиш със страховете си, а не да бъдеш обзет от тях." Следват 5 от най-големите тревоги, които срещат бащите – и как да ги преодолеем.
Пълния текст: http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2665
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
WHITE RAVEN

Местожителство: Софийско

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 11:11 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Еееееее вече почвам да се притеснявам сериозно за крехката бащина психика Rolling Eyes
То голям страх,голямо нещо....зор да станеш горд баща,а като се случи- УЖАС! Rolling Eyes
Върнете се в началото
Delta
Горда съпруга на напреднал татко

Местожителство: в харема на моя шейх

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2007 6:17 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Силния пол никога не е бил СИЛЕН, само мачовщина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
WHITE RAVEN

Местожителство: Софийско

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2007 6:27 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Delta написа:
Силния пол никога не е бил СИЛЕН, само мачовщина.

Даже и тва често куца,основно кухи пози Confused
Но да не забравяме,че има и изключения bounce
penelopka

Местожителство: Морето , сините вълни

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 9:28 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Е , че тези страхове не ги изпитват само мъжете! и жените си имат страхове, които почти се дублират с мъжките! scratch
Върнете се в началото
Delta

Местожителство: в харема на моя шейх

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2007 10:18 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

penelopka написа:
Е , че тези страхове не ги изпитват само мъжете! и жените си имат страхове, които почти се дублират с мъжките! scratch

Нали знаеш, че на жените им е вродено да знаят как се гледат бебта!!!!!!!! Surprised
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
penelopka

Местожителство: Морето , сините вълни

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 4:42 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Delta написа:
penelopka написа:

Нали знаеш, че на жените им е вродено да знаят как се гледат бебта!!!!!!!! Surprised
Е, време е и татковците да се научат!!! bounce bounce bounce
Върнете се в началото
avistex

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 9:37 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Няма страшно, аз вече цяла седмица я гледам, а спането и без тва е губене на време Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> За бъдещи татковци Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря