bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Лош дъх у дете

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tweety

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2010 8:37 am    Заглавие: Лош дъх у дете
Отговорете с цитат

Здравейте, д-р Иванов,
Имам момче на 1г.и 2м. Преди 1 месец детенцето ми се разболя от бронхит, направихме снимка. Оказа се начална фаза на пневмония. Беше му изписан Цедакс 10 дни. Забелязах, че след като свършихме с антибиотика (3 седмици от тогава) детенцето ми има малко странен дъх, не е съвсем неприятен, но не е и както преди. Когато помириша бибероната-залъгалка след като я е ползвал мирише малко на гной. Освен това понякога проявява признаци на запушен нос и постоянно си пипа носа и го дърпа (явно нещо го притеснява). Иначе общото му състояние е добро в момента - няма температура, няма кашлица, няма секрет от носа, жизнен е.
По принцип съм забелязала, че когато е болен му е такъв дъха, но пък вече 3 седмици няма симтоми на някаква развиваща се инфекция. Възможно ли е да има някаква бактерия в устата, без да има признаци на инфекция? Поради тази си чуденка все още отлагам ваксината, която трябва да се бие на 13м.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2010 9:00 pm    Заглавие: Re: Лош дъх у дете
Отговорете с цитат

tweety написа:
Здравейте, д-р Иванов,
Имам момче на 1г.и 2м. Преди 1 месец детенцето ми се разболя от бронхит, направихме снимка. Оказа се начална фаза на пневмония. Беше му изписан Цедакс 10 дни. Забелязах, че след като свършихме с антибиотика (3 седмици от тогава) детенцето ми има малко странен дъх, не е съвсем неприятен, но не е и както преди. Когато помириша бибероната-залъгалка след като я е ползвал мирише малко на гной. Освен това понякога проявява признаци на запушен нос и постоянно си пипа носа и го дърпа (явно нещо го притеснява). Иначе общото му състояние е добро в момента - няма температура, няма кашлица, няма секрет от носа, жизнен е.
По принцип съм забелязала, че когато е болен му е такъв дъха, но пък вече 3 седмици няма симптоми на някаква развиваща се инфекция. Възможно ли е да има някаква бактерия в устата, без да има признаци на инфекция? Поради тази си чуденка все още отлагам ваксината, която трябва да се бие на 13м.

Да предположението ти може и да е вярно. Поставям го на второ място обаче. По- вероятно да става дума за дисбактериоза (нарушено равновесие на бактериалната флора) в устната кухина в следствие от заболяването и последвалото го антибиотично лечение. И в двата случая според мен (погледни ми подписа Smile ) трябва да се опита с пробиотици. Предлагам Sanostol spezial по едно прахче дневно. Може всякакъв друг пробиотик. Ще бъде грешка да се търси бактерий в гърлото например и ако се намери да се даде отново антибиотик. Това само ще задълбочи проблема.
И в двата случая трябва да си сигурен, че не се касае за ацетонов дъх.
Надявам се да съм помогнал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
tweety

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2010 7:56 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.
Паралелно с антибиотика давахме Ентерол (по предписание на лекарката), който продължихме да даваме 3-4 дни след последния прием. Но може би не е било достатъчно. Още днес ще отида да купя Саностол.
И още един въпрос. Колко време след антибиотик по принцип може да се направи ваксина (13 месеца морбили, париотит, рубеола). Аз естествено ще се консултирам и с нашата лекарка, но бих искала да чуя и второ мнение - вашето.

П.П. Днес детенцето е със запушен нос и има малко секрет. Само се моля да не се повтаря всичко...

Иначе дъха не е ацетонов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2010 11:19 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

tweety написа:
Благодаря за отговора.
Паралелно с антибиотика давахме Ентерол (по предписание на лекарката), който продължихме да даваме 3-4 дни след последния прием. Но може би не е било достатъчно. Още днес ще отида да купя Саностол.
И още един въпрос. Колко време след антибиотик по принцип може да се направи ваксина (13 месеца морбили, париотит, рубеола). Аз естествено ще се консултирам и с нашата лекарка, но бих искала да чуя и второ мнение - вашето.

П.П. Днес детенцето е със запушен нос и има малко секрет. Само се моля да не се повтаря всичко...

Иначе дъха не е ацетонов.

Времето за ваксина след антибиотик е измислено за да се подсигури лекаря, че заболяването което е лекувал няма да рецидивира и е обикновено около седмица, но това зависи от опита, интуицията, смелостта, отговорността и т.н. на лекаря.
Във вашата ситуация "запушен нос и има малко секрет" след преболедуване имам предчувствие за две неща: първо, че лекаря няма да го имунизира и второ май става дума за не излекувана инфекция, която ще наложи поправителна сесия. Пак в конкретния случай не става дума за неправилно или недостатъчно като доза и продължителност лечение (което е най- често), а е въпрос на късмет.
Няма страшно това е ежедневието на педиатъра. Купи задължително още пробиотик. Ако се наложи нов антибиотик ще ти е добре дошло.
Все пак още веднъж ми прочети подписа!
Поздрави! и кураж!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря