bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Проблем с абокат

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ивелина55

МнениеПуснато на: Сря Юни 25, 2008 10:18 am    Заглавие: Проблем с абокат
Отговорете с цитат

Сина ми е на 1г9м,в момента е на домашно лечение с пенецелин.Всеки ден идва сестра,която поставя инжекциите.На ръката има абокат от 4 дена,след днесшната инжекция забелязах,че ръчичката леко се поду и видимо го болеше.Звънях на лекаря,който назначи лечението и казва,че незабавно абоката трябва да се смени,мед.сестра,която го постави обаче е извън града и най-рано утре може да го направи,а сестрата,която поставя инжекциите е на мнение,че това не е проблем и само трябва да поставя на ръчичката риванол.Подуването не е голямо,дали е възможно да да се поставят още няколко дози Пеницилин или да не рискуваме?
Благодаря предварително за отговора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2008 12:39 am    Заглавие: Re: Проблем с абокат
Отговорете с цитат

ивелина55 написа:
Сина ми е на 1г9м,в момента е на домашно лечение с пенецелин.Всеки ден идва сестра,която поставя инжекциите.На ръката има абокат .........

. - СЪЖАЛЯВАМ, ИЗВИНЯВАЙ, че нямах време вчера да прегледам форума или май преглеждах, но не съм забелязал съобщението!
. - Абоката по правилата трябва да се държи най-дълго 72 часа. Ние (на моето работно място) ги държим понякога по 5 дни за да спестим малко бодения на децата, но сме наясно с компромиса и в случай на зачервяване незабавно го сменяме. Налага се. Не е трябвало да правите компромиса ако е зачервено (болката е субективна и не налага смяната). Подуването, ако е без зачервяване и затопляне на мястото не е опасно, но показва, че най- вероятно няма да може да се направи следващата инжекция и задържането на абоката е безполезно.
. - Пеницилин? венозно?, в домашни условия? - смел доктор! Пък сме и 21-ви век!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
simona06

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Мар 25, 2009 1:23 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Здравейте!
Д-р Иванов,дъщеря ми е на 2 г и 5 м и в момента лежим в болница.Но поради недобрите условия там решихме да сме в къщи и да ходим сутрин и вечер до там.Беше с бронхит,но се обезводни и се наложи да ни приемат.Слагат и прз абоката Цефртиаксон сутрин и вечер вече 8 ден.По препоръка на лекуващия лекар ще трябва да го слагаме 10 дни.Вече е много по-добре.
Днес много ме притесни.Ккато си стоеше и започна да се свива,перейки ръчицата с абоката напред и лицето и беше изкривено от болка.Абоката и стои вече 8 ден!
Възможно ли е тази болка да е от абоката?
Бихте ли споделил Вшето мнение за този антибиотик:Цефтриаксон?
Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря