bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Една китайка в България - мултиавторски роман ;)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Миш-маш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gentil

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 2:57 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от Gentil на Пон Авг 03, 2015 2:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 3:06 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Ха... бях изгубил надежда че отново ще те видим Джен Laughing ... радвам се че се появи. cheers

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 3:07 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Гуш! Smile

За Соти....

Последната промяна е направена от Gentil на Пон Авг 03, 2015 2:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Himsa

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 3:16 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Gentil написа:
Гуш! Smile

Ей на... каза че ти харесва и остави без критика писаното от Ангел... Laughing .. затова ти свалям шапка. Laughing

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 7:00 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Gentil написа:
Ейндж....куул, брат...куул...йееееа....

Laughing

Чудесен.... Не мога да се впускам, а и не искам, в обсъждане... Харесва ми и толкоз....
Wink

Оценката Ви е напълно достатъчна Миледи. Cool Cool Cool

Доколкото Ви познавам ако не беше ви харесало нямаше да кажете нищо Wink Wink

Благодаря !! Cool Cool

Обещавам като намеря време да напиша още нещо в коренно различен (или поне ще опитам) стил.

Иначе казано - йоу, йоу, пишем си тука пишеееем !! Very Happy Very Happy Very Happy

МнениеПуснато на: Съб Авг 01, 2015 7:52 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Глава 53 (56)

Елами вървеше без да има представа накъде отива и се наслаждаваше на заобикалящата я природа. Високите дървета правеха горещия летен ден прохладен, а песните на птичките радваха ухото и. След около два часа пътя се стесни до пътека, която след още стотина метра стана много тясна и стръмна. Елами тъкмо реши да се връща когато забеляза малка къщичка сгушена в дърветата към която водеше почти незабележимата вече пътечка. Тя продължи още 20-30 метра по посока на къщичката и се озова пред ниска дървена ограда с малка вратичка, която беше закачена с тел. Докато Елами се чудеше дали да влезе или не се чу силен кучешки лай и едно голямо куче се затича към оградата. Тя се дръпна уплашена назад и понечи да си тръгне.
- Мирен Джеки , мирен – чу се глас от къщата.
Кучето послушно седна, но продължаваше леко ръмжейки да гледа към Елами. Тя бавно започна да отстъпва назад без да откъсва поглед от него. В този момент от къщата излезе възрастен човек с побеляла коса.
- Кой е там ??! – попита мъжът и сложи ръка над веждите си.
- Аз туристка – отоговори Елами – дошла тук разходка !!
- Влез дъще , влез ! – махна с ръка той – Не се страхувай от Джеки. Той е добро куче, но напоследък рядко вижда хора. Чакай ще дойда.
Мъжът дойде до вратата, застана пред кучето и я отвори. Елами плахо пристъпи, а кучето продължаваше да ръмжи зад гърба на човека.
- Не се страхувай – каза мъжът – я дай да ти стисна ръката, ама така, че Джеки да види.
Елами не разбра точно какво значеше това, но подаде ръка на възрастния човек и двамата се здрависаха пред погледна кучето. В следващия момент то спря да ръмжи, стана и размаха опашка.
- Умничък ми е той, умничък – каза мъжът – нали ще сме учтиви с гостенката ни , а моето момче ?!? Я се запознайте !!
Като по команда кучето пристъпи и подуши все още неразбиращата какво става Елами, после близна едната и ръка, обърна се и размахвайки опашка се запъти към къщичката.
- Готово !! Вече няма да те закачи !!
- Той много голям – каза Елами.
- Голям е, такава му е закваската. Един кучкар на времето искаше да го изхвърли защото бил мелез, ама аз си го взех и вече седем години се гледаме тука с него. Ела да си починеш на пейката, тъкмо пък аз да разбъркам бобеца, че ще загори – каза мъжът и тръгна към къщичката.
Елами погледна в посоката в която тръгна мъжът и видя малка пейка скована от дебели клони. До нея имаше огнище от големи камъни и стара чугунена плоча от печка на дърва, на която къкреше глинено гърне.

- Ти май не си българка – попита мъжът след като и двамата се настаниха на пейката.
- Така да !! Аз от Китай. Живея тук от малко време.
- И накъде беше тръгнала ??!
- Аз дошла разходи в планина ?!?
- Еййй , имало и такива туристи още ! Браво моме !!
- Че какви туристи са вече ??! Чула ,че България туристическа страна !!
- А бе туристическа е, ама туристите вече не бъхтат пеша. Сегашните туристи са автотуристи. Пътуват с кола до хотела, после най-много да се разходят по поляната до хотела и толкова. Няма ги вече ония планинари с раниците. Идваха до едно време едни мои познати тук ама се позагубиха, а и откак ми спря тока вече почти никой не идва.
- Защо спряли ток ??!
- Откраднаха кабела, а от енергото искаха майка си и баща си за да го възстановят. Ама и за добро е , че колкото стана скъп тока нямаше да мога да го плащам и пак щяха да го спрат.
- Ти сам живееш тук ??!
- Живеех с жена ми, ама тя сега е при дъщерята. Имам син и дъщеря колкото теб горе долу. Сина работи в една болница като стажант. Дъщерята се омъжи лани и сега имат бебе , та бабата не моя я удържа тук. Ама не ми и трябва де. Сал се джавкахме с нея, а сега с Джеки сме си дружки.
- Твое семейство не идват тук ?
- Идват , идват. Сина по-рядко защото е много зает с дежурства. Дъщерята и тя е идвала веднъж с малката, ама не искам да я тормозя,че е далеч за ходене , пък с количка е невъзможно. Аз ходя често до града. Хем си купувам хляб, хем да се изкъпя и да се изпера, че тук няма как, хем да ги видя. После пак си идвам тук, че в града трудно се живее вече, а и хората станаха лоши.
- Защо казва хора лоши ??! Толкова ли лоши ??!
- Абе ако питаш тях никой няма дати каже “Аз съм лош !!” ама не са стока.
- Значи казва хора лъжат ??!
- За тях си са прави. Има една приказка за един цар, който по цял ден пирувал и спял, но хората му не го обичали. Отишъл той един ден при един мъдрец и му казал “ Аз съм много добър човек !! На никого нищо лошо не съм направил , а хората не ме обичат”, а мъдреца отвърнал. “Ти и добро на никого не си направил “
- Умен бил този мъдрец ! И ние в китай имаме мъдреци, но и тях никой не слуша ги.
- Тъй е дъще !! Тъй е !! Сега хората слушат само себе си. То и децата са така – никого не слушат. Добре ,че поне са оправни, че да не ги мисля, ама ми липсват де. Трудно ми е да съм далеч от тях.
- Ако живее с тях няма да ти по-лесно да живееш ? Ще си близо !!
- Ще съм близо, но няма да ми е по-лесно !!
- Тук по-лесно ли ??!
- Да е лесно – не е. Ток нямам, вода за пиене си нося от едно изворче, готвя си сам, вечерите е малко скучно, зимата е студено и почти непристъпно, но поне ми е спокойно, а в града шум, прах, глъч, коли, мръсен въздух и скъпотия. Не е за мен там. Нагледах се на мръсотия и навалица и мисля, че тук съм по-добре. Имам няколко реда боб и чушки зад къщичката. Не изкарвам много ама поне си намирам занимавка през деня. Искаш ли да сложа да ядем ?! Ама какво те питам сигурно не си яла – каза мъжът и стана от пейката - После ще ти оправя таванската стаичка да се отмориш, че сигурно си и каталясала.
- Уморена малко да. Аз имам хляб и сирене в раница. Ще сложа на маса да ядем двама.
- Както искаш. Ей там е масата под навеса – посочи зад къщата мъжът.
Елами погледна и видя малък навес под който имаше дървена маса послана с вестник. Покрай нея като столчета имаше четири дебели пъна , а над нея на кука висяща от покрива висеше газен фенер.
- Аз ще ида за посуда и мезе – каза човекът и се запъти към къщата.

След минутка две се появи държейки няколко железни чинии, чирпак, буркан с туршия и парче хляб. Одиде до масата, където Елами вече беше сложила кутийката с топеното сирене и водата. После отиде до огнището и сипа в двете чинии от това, което се готвеше в гърнето. После ги донесе и ги сложи на масата до отворения буркан с трушия, извади от чекмеджето на масата две вилици и две лъжици и кимна на Елами да седне.
- Сядай да се наядем, че скоро ще се стъмни. Тук в балкана рано се стъмва.

Елами за пръв път ядеше подобен вкусен боб. Не знаеше дали е от това, че е гладна, но в един момент и се струваше, че майка и макар да беше много добра домакиня никога не беше готвила толкова вкусно. Тъкмо приключиха с яденето и слънцето се скри зад короните на дърветата.
- Айде да те водя в къщи – каза мъжът – по-добре е да пренощуваш тук, че докато слезеш ще стане никое време, а утре по живо по здраво ще си ходиш. По тъмно не е лесно да си в планината.
- Добре – каза Елами – може остане тук, че наистина не познава гора.

Двамата станаха и тръгнаха към къщичката. Пред врата като изтривалка се беше изтегнал Джеки и лениво примижваше с очи. Мъжът и Елами влизайки в къщата трябваше да го прескочат, но това по никакъв начин не смути спокойствието му.

Влизайки в къщичката Елами попадна в голяма стая с легло и масичка с мушама на която имаше малко джобно радио. В дъното на стаята имаше тясна вита стълба водеща нагоре. Мъжът се качи по нея, а Елами го последва. Изкачила стълбичката Елами се озова в малка скромно мебелирана стаичка със скосени стени и старо желязно легло покрито с покривка на цветя. До леглото имаше стара изографизана ракличка с ръждива желязна дръжка, покрита с червено везано кавьорче на което имаше свещник с изгоряла наполовина свещ и кибрит. Вместо прозорец стаята имаше врата,над която имаше старо потъмняло от годините кандило с изображението на Христос.

- Ето – посочи мъжът леглото на Елами – легни си ако искаш. В раклата има одеала и възглавница. Ако ти потрябвам съм долу. Казвам се Кольо, а теб как те викат ?!?
- Елами !!
- Елами – повтори мъжът – хубво име. Аз слизам, а ти си почини – каза мъжът – ако искаш можеш да запалиш свещта, но не забравяй да я изгасиш, че да не стане пожар. Тоалетната е в двора зад навеса ако ти потрябва. Знам, че не е от модерните тоалетни, но тук е така.
- Благодари !! Няма проблем за тоалетна. В китай също била такава.
- Оставям те – каза мъжът и слезе надолу по стълбичката.
Оставайки сама Елами се огледа. На стената над леглото имаше поличка със снимки. Първата беше младо момиче с бебе на ръце, а до нея домакинът и някаква възрастна жена се усмихваха. Следващата снимка беше на усмихнато младо момче с бяла престилка. До нея бяха наредени няколко стари чернобели снимки на някакви хора снимани пред къщичката. След като огледа снимките Елами отвори вратичката и излезе на малко балконче , което почти изцяло беше заето от голям дървен люлеещ се стол. От балкончето се виждаше двора на къщичката и част от пътеката по която беше дошла. Долу на двора мъжът седеше на пейката, и галеше Джеки, който се беше сгушил в скута му. Тя седна на стола и погледна нагоре към небето. Върховете на дърветата оформяха кръг и оставяха у нея чувството , че е в гърлото на загаснал вулкан. Лекия полъх на вятъра в клоните им издаваше звук като от разбиващи се вълни, който в комбинация с пеенето на птичките скрити в клоните на дърветата навяваше у нея чувство на спокойствие и безвремие. Елами постоя така няколко минути, после влезе в стаичката, премести свещта на поличката и отвори ракличката. Вътре имаше няколко дебели вълнени одеала и възглавница. Тя взе възглавницата и две от одеалата и ги сложи на леглото. После се замисли, взе одеалата и излезе на балкона. Там тя покри стола с едното одеало, сложи възглавницата на облегалката, седна и се покри с другото одеало. После се отпусна и погледна небето където бавно плуваха две облачета, които залеза беше обагрил в червено. Тя придърпа одеалото към гърдите си, погледна още веднъж синьото небе и плуващите в него пурпурни облачета, които бяха стигнали до ръба на кратера от дървета и току се скриваха зад тях. Елами затвори очи, заслуша се пак в шума на дърветата и чуруликането на птичките и след минутка заспа дълбок и спокоен сън.

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2015 9:27 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Cool thumleft
Върнете се в началото
mwm

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2015 4:27 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Ангеле, хубаво си написал поредната си глава, имах удоволствието да прочета и предишните, но не трябва да унижаваш жените в романа.
Запомни от мен, че жените не са прости създания, все пак както ние ви ценим, така и вие мъжете ни уважавайте.
Ще стане по интересно ако жените в романа ти, станат по интелигентни. Cool
Върнете се в началото
Angel

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2015 6:52 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Valko написа:
Cool thumleft
salut

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2015 6:54 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

mwm написа:
Ангеле, хубаво си написал поредната си глава, имах удоволствието да прочета и предишните, но не трябва да унижаваш жените в романа.
Запомни от мен, че жените не са прости създания, все пак както ние ви ценим, така и вие мъжете ни уважавайте.
Ще стане по интересно ако жените в романа ти, станат по интелигентни. Cool

Gentil написа:
Вече трябва да пробваш нещо различно от плюенето по жените, защото всичко прекалено се скапва на вкус....

flower flower flower flower

МнениеПуснато на: Вто Авг 04, 2015 9:52 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Laughing
Върнете се в началото
Himsa

МнениеПуснато на: Вто Авг 04, 2015 1:51 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Супер се е получило Ангеле cheers .. обзорно описани дребни детайли.. задобряваш пич... salut Laughing

МнениеПуснато на: Вто Авг 04, 2015 1:55 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

mwm написа:

Избиваш рибата.. кой кого и заради какво цени, са въпроси с доста известни и неизвестни МВМ... за уважението ще ти пусна отделна тема.
Простите създания не са хомо-сапиенс.... Laughing

МнениеПуснато на: Вто Авг 04, 2015 6:12 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Himsa написа:
Супер се е получило Ангеле cheers .. обзорно описани дребни детайли.. задобряваш пич... salut Laughing
Cool salut

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2015 3:35 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Himsa написа:

Избиваш рибата.. кой кого и заради какво цени, са въпроси с доста известни и неизвестни МВМ... за уважението ще ти пусна отделна тема.
Простите създания не са хомо-сапиенс.... Laughing

Защо Himsa, теб не те ли уважават?
Избивате комплексите си тук, нима жените са ви виновни за всичките ви проблеми, с такова впечатление останах.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Миш-маш Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Следваща
Страница 25 от 26

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря