bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Децата от първи до седми клас със смарфон - ДА или НЕ
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Миш-маш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Petar_Dimitrov

МнениеПуснато на: Вто Сеп 30, 2014 10:17 pm    Заглавие: Децата от първи до седми клас със смарфон - ДА или НЕ
Отговорете с цитат

Здравейте на всички.

Интересувам се от вашето мнение относно това дали е необходимо децата от първи до седми клас да ходят на училище със смартфон, пък бил той за 300 или 1300 лв. Question Question Question

Компютърен Онлайн Магазин
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2014 5:54 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

За мен е абсурдно да ходят със смартфони на училище... ма пък кой ли точно мен ще слуша. Mr. Green
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2014 12:49 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Децата отиват на училище да стават "смарт"
Ако "смарт" устойствата им помагат да стават "смарт" - съм ЗА, а ако пречат - ПРОТИВ.

И сега въпросът е: Пречат или помагат смарт устройствата на децата да бъдат смарт ? Laughing
Petar_Dimitrov

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2014 10:04 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Лично аз смятам, че ако в учебната програма има приложения за телефони или лаптопи съвместими с уроците, които да улесняват учебния процес това е голям плюс. За момента силно се съмнявам, че има такива поне аз не знам за подобни приложения. Ясно е, че технологиите навлизат все повече и повече в живота ни, но ако не са полезни не виждам смисъла от тях поне в основното училище.

Спомням си, че навремето имахме настолни компютри, които са по-слаби дори и от бюджетните смартфони на пазара в момента Smile

ПС Някой ако знае нещо полезно по темата може да го сподели тук Smile

-------------------------------
Himsa

МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2014 10:57 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Децата възприемат технологиите като средство за развлечение.
Покрай мен има много деца, че то цялото съзнание и внимание им е съсредоточено само в телефоните и компютрите.... убийствено според мен.. направо са откъснати от действителността.
Да, несъмнено трябва да са в час с всичко ново, в училище спокойно могат да си имат часове по въпроса, по останалите предмети смартфоните биха отклонявали вниманието от основното.

Да, навремето... навремето ни взеха акълите с Правец 8, само че едва ли някой си е мечтал за мобилен телефон, времената се промениха отдавна.

Ето нещо по въпроса.

Да не говорим за разделението кой е по по та най още от детска възраст.

Трябва да има ясни правила за всички в училище, които стриктно да се спазват от всички, инак още от ранна възраст децата ще са наясно че за едни правилата важат, за други не... за съжаление обаче, това просто няма как да стане... богатият татко ще направи всичко възможно отрочето му да е на върха на айсберга, дори и да падне от там, знаете добре как се измъкват от кашите.
Сигурно изместих темата, но впечатлява при хамериканците чувството им за справедливост особено при богатите и известните...
При нас подобни новини са изключително редки случаи... ами ако помислим защо, всичко се корени още от детска възраст, правилата в училище, наказанията за прегрешение и разбира се поощренията за заслуги.... ето затова казах че съм против смартфоните в училище.
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2014 1:38 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=hfnFJTuzQuM
Angel

МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2014 6:39 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Не !!!

Смартфона си е една прескъпа играчка - нищо повече !! salut salut salut

МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2014 6:43 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

jeko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=hfnFJTuzQuM

Много ми е смешно, когато някой вземе да казва какво ще стане до 2020, 2050, 2100 година. Нострадамус ряпа да яде !! Very Happy Very Happy Very Happy

Доколкото за връзката грамотност - компютри мисля, че е обратно пропорционална т.е. колкото повече компютри толкова по ограничени са умствените им възможности. Cool Cool Cool Cool

МнениеПуснато на: Чет Окт 16, 2014 8:55 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

А дали използването на новите технологии няма да предизвика по-голямо внимание от страна на децата към учебните материали. Представете си, че вместо сметало използвате екрана на компютър или на таблет а дори и на смартфон. Аз не съм много запознат с това как се случват в момента нещата в училище, но си мисля, че ако се направят правилно нещата могат и да са много интересни за малките деца.

Himsa

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2014 6:13 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Petar_Dimitrov написа:

Аз не съм много запознат с това как се случват в момента нещата в училище, но си мисля, че ако се направят правилно нещата могат и да са много интересни за малките деца.

Точно... ако има кой да направи правилно нещата, несъмнено нещата ще са доста интересни за децата.
И аз точно като политиците ще попитам.. КОЙ ще направи нещата правилно ????
Не се съмнявам че има кадърни хора способни да направят нещата интересни за децата... но дали системата ще го позволи, дали кадърните хора ще се допуснат да направят нещата правилно ???
Децата възприемат това което им се спусне.. бях свидетел в министерство на образованието преди години как минават учебните материали на конкурс... огорчих се, натъжих се и три пъти се проклех че децата ми учат в Бг.... за съжаление, системата е максимално опорочена...
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2014 6:23 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Новите технологии са неизбежни, както писането върху камък или пък мастилницата и перото са вече в историята, така и хартията ще влезне там. Не е важно по какъв начин, а на какво се научава и какви умения придобива едно дете в училище. Това не зависи толкова от технологията, а по скоро от правилното структуриране и поднасяне на информацията.
Angel

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2014 6:56 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Petar_Dimitrov написа:
Представете си, че вместо сметало използвате екрана на компютър или на таблет а дори и на смартфон.

Представете си проблемите от чисто технологично естество. salut salut salut

Сметалото не може да се повреди ако го пуснеш във вода, да му свърши батерията или да даде бъг.

Все си мисля, че прекаленото залитане по технологиите ще свърши доста зле !! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2014 7:00 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

jeko написа:
Новите технологии са неизбежни, както писането върху камък или пък мастилницата и перото са вече в историята, така и хартията ще влезне там.

Има непокътнати папируси на по 2-3 хиляди години. Клиновидно писмо

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA

от преди 6 000 години.

Представям си какво ще е да намерят стар таблет след 6 000 години Laughing Laughing Laughing Laughing

МнениеПуснато на: Съб Окт 18, 2014 12:29 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Цитат:
Представям си какво ще е да намерят стар таблет след 6 000 години Laughing Laughing Laughing Laughing

Интересна забележка относно таблетите Smile Аз не мисля, че някой от производителите си представя, че таблетите могат да оцелеят толкова дълго време. Незнам дали помните, но преди доста години имах един GSM SAMSUNG, чиито календар беше само за около 10 години напред Smile те вероятно не са си представяли, че някой може да го ползва толкова дълго време. Същото е и със старите компютри, ако някой има такъв от преди поне 10 години сега със сигурност не може дори и браузърите да пусне на него, най-малкото заради видеокарите Smile Като цяло смятам, че методите на обучение трябва да търпят развитие ако искаме да се развиваме като общество.

Angel

МнениеПуснато на: Съб Окт 18, 2014 8:03 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Най-добрия метод на обучение е този, който обучава !!! Cool Cool Cool

Petar_Dimitrov написа:
Аз не мисля, че някой от производителите си представя, че таблетите могат да оцелеят толкова дълго време.

Мисля, че и шумерите не са мислели, че някой ще се мъчи да чете писаниците им след 6000 години (май още не са разшифровани).

Поглеждайки линка по-горе към уикипедия си мисля, че ако след време някой се мъчи да го преведе никога няма да стигне до същността на информацията в него.

Започвам да си мисля дали пък онези клинчета не са линкчета към тогавашния уеб, а учените да се мъчат да ги превеждат. Laughing Laughing Laughing

Ще е голям майтап Very Happy Very Happy

Не ми обръщайте внимание – гледах едни образователни филмчета в тубата и ме наскачаха всякакви странни мисли и идейки !!! shaking2 shaking2 shaking2
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Миш-маш Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря