bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Когато Тя е бременна
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> За бъдещи татковци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chistacha
Site Admin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 4:59 pm    Заглавие: Когато Тя е бременна
Отговорете с цитат

Мъжът реагира на бременността на съпругата си с различни чувства: със закрила на бъдещата майка, с повече гордост от брака и от своята мъжественост, с радостно очакване на детето. Възможно е дълбоко в себе си обаче Вие да се чувствате изоставен, което може да се прояви в раздразнение към съпругата, в желание да прекарате повече вечери с приятели или във флирт с други жени. Тези реакции въобще не помагат на съпругата Ви, която се нуждае от повече подкрепа в този непознат стадий от живота си.

Бащата може да бъде неделима и съществена част от бременността и раждането Вие можете да придружавате съпругата си на консултациите в кабинета на лекаря или да посещавате с нея курсовете, посветени на въпросите на раждането.

Възможност на бащата да оказва помощ през първите седмици у дома: Бащата не би трябвало да се учудва, че понякога изпитва чувства към съпругата и бебето - по време на бременноста, на безкрайните вълнения при раждането и когато всички са отново вкъщи.. И все пак той не бива да забравя, че неговите чувства все пак не са толкова объркани колкото на съпругата му, особено след прибирането й у дома. Тя е преминала през силни хормонални промени. Ако ражда за първи път, тя не може да не се тревожи. В началото всяко бебе ще представлява голямо изпитание за психическите и физическите й сили. Всичко това означава, че през този период повечето жени имат нужда от силна подкрепа от страна на съпрузите си. За да могат да дават много на бебето си, те трябва да получават повече от обикновено. До известна степен тук се включва и пълно участие на бащата в грижите около бебето и домакинството. Много по-важна е обаче емоционалната подкрепа: търпение, разбиране, признание, обич. Положението на бащата може да се усложни от факта, че съпругата му - уморена и разтроена, едва ли ще оцени усилията му. Всъщност не е изключено да се оплаква. Но ако осъзнае колко много се нуждае тя от помощта и любовта му, съпругът ще се чувства окуражен да й оказва подкрепа.
Да живее бащинството

Противно на майката, която живее в естествена симбиоза с бебето, Вие след раждането трябва да установите взаимоотношенията си с детето. Занимавайки се отрано с него, Вие можете да наваксате и бързо да създадете солидни връзки, изпълнени с много чувство. Ранните контакти ще ви помогнат да намерите мястото си още от самото начало и да не останете настрана от двойката майка - дете.

Един внимателен, изпълнен с любов баща, който участва във всички сцени, на ежедневния живот, може само да помогне за развитието на бебето.

За бебето, което от първите месеци на живота си се възприема като една обща личност с майка си, бащата също е първият образ от външния свят. Ето защо Вие трябва да му покажете границите на този свят и да го научите да съблюдава правилата му.
Съвети 1. Не създавай психическо напрежение.
2. Не се поддавай на емоции, които могат да се отразят върху майката.
3. Не натоварвай съпругата си с физическа работа.
Предприемане на действия повлияни от моментна възбуда, врачки, съвети на неспециалисти и др.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Махтоб

Местожителство: отвъд алеята зад шкафа

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 11:14 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Помагайте с каквото можете,не се измъквайте с репликата:
-Къпането, е женска работа. Wink
-преобуването
-храненето
-приспиването

Все пак това е и ваше дете Very Happy
Върнете се в началото
chistacha
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 1:09 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Махтоб написа:
-преобуването
-храненето
-приспиването

Как да не помагаме. Кеша да не го носи дядо Мраз.
А и не ни занимавайте с прозаични неща.
Играта с детето вечер е достатъчна помощ Laughing
Върнете се в началото
servus

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 1:17 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

chistacha написа:
Махтоб написа:
-преобуването
-храненето
-приспиването

Даже това, а и много повече от което казваш за някои ама хич не е достатъчно. Даже и на 2 работи да се хванеш и всичко да носиш вкъщи пак не еSmile Ех що ли не можех и да кърмя....
Върнете се в началото
chistacha
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 1:27 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Както пеят Ъпсурт: "Спокойствие все по за кратко. К'во да ти кажа. Ой батко, батко..."
В нащия случай: татко, татко
Върнете се в началото
Мечо Пух

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 10:34 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Скромният ми опит сочи,че татковците стават по-активни когато детенцето поотрасне малко.Моят мъж сега е много по-активен с детето- разходки насам-натам без да го подканвам, къпане(прави под душа), хранене и т.н. На мен не ми тежеше да поема основната грижа за бебето-все пак той пък ходеше на работа(не лека) и сърце не ми даваше да го карам да става през ноща и да сменя памперси и т.н.Но задължително го карах да прекарва известно време с мъничето, колкото и да беше изморен.
На бъдещите татковци мога до кажа следното- помагайте с каквото можете при грижите за мъничето.Не е задължително да висите на главата на жена си нон-стоп по време на процедурите, но имайте предвид, че от време на време и на жените им идва в повече, нищо ,че по цял ден са си вкъщи и уж нищо толкова трудоемко не правят. Cool

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 12:19 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Пера,гладя,готвя,чистя,пазарувам,по цял ден бавя,мия,къпя
Кво още salut
Върнете се в началото
DOCENTA

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 9:25 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Мечо Пух написа:
.... Cool

Не знам дали е така със всичките таковци,но лично
аз смятам че основната ми роля е във възпитанието
и създаването на нормална обстановка и битова среда
за съществуването на децата.Не че това ме освобождава
от домакински задължения,но там вече съм само
изпълнител - има си шефКА на тоя отрасъл Cool
WHITE RAVEN

Местожителство: Софийско

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:03 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

chistacha написа:

Ааааа не! Не само не е достатъчна,но ако си играеш с детето така,както го прави бившия ми мъж,направо бих ти забранила.Не може в процеса на игра да изнервяш детето,да му причиняваш болка (от обич) и после да ми го друснеш ревящо на главата,и на всичкото отгоре да ми кажеш,че си ми помогнал достатъчно за деня.Аре всички дето споделят тази практика ....ДА МЕ ПРОЩАВАТ,АМА НЕ СТАВА ТОЯ НОМЕР Evil or Very Mad

За кешовицата пак може да поспорим Cool
Върнете се в началото
naskolov

Местожителство: Поморие

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2008 11:15 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

cheers bounce thumright Жената забременя и днес бе потвърждението с втория тест за бременност!!! В понеделник е на първи преглед и се вълнува много.....а аз все още немога да го осъзная съвсем както трябва! Предстои да разпространим новината, но кога и как и двамата все още незнаем! А между другото > от месец започнахме с опити и се оказаха успешни > направо неможем да повярваме!!!

Усещането е невероятно.....големи емоции ще предстоят!!!

Пожелавам на всеки мъж да стане татко и да бъдат двамката щастливи със своето бъдещо мамче!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
jeko
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2008 12:47 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Честито Laughing
A142
chistacha
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2008 12:50 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Е ха честито. Пожелавам ви всичко да е ок. А за казването на близките някои разправят, че не се казвало до 3-4 месец. Не знам защо. Явно някакво суеверие.
Успех
naskolov

Местожителство: Поморие

МнениеПуснато на: Пет Юни 13, 2008 4:02 pm    Заглавие: би ли било добре да присъствам на....
Отговорете с цитат

би ли било добре да присъствам на раждането? Много съм навит да бъда в родилната зала, но се разбра че все още в България не навсякъде допускат бащите! А и други казват, че гледката не е много приятна...но пък на мен много ми се иска да бъда там! Би ли могъл някой да сподели, дали е присъствал и дали е добре да бъде бащата в момента на раждането на мъничкото същество???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
Мотивиранообъркана

Местожителство: На село, при баба

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2011 3:09 am    Заглавие: Re: би ли било добре да присъствам на....
Отговорете с цитат

naskolov написа:
би ли било добре да присъствам на раждането? Много съм навит да бъда в родилната зала, но се разбра че все още в България не навсякъде допускат бащите! А и други казват, че гледката не е много приятна...но пък на мен много ми се иска да бъда там! Би ли могъл някой да сподели, дали е присъствал и дали е добре да бъде бащата в момента на раждането на мъничкото същество???

Присъствай, то дали ще е в кланицата на месокомбинат Родопа или в Iва родилна.. разликата е нулева. А ако искаш и да видиш как онова топло, тясно местенце, където така обичаш да пъхаш.... се разтяга до 15 см....още по-добре си придърпай стол за фронтална гледка.
Иначе като жена ти казвам- предпочитам мъжът ми да има визуална представа за нещо възбуждащо, а не за нещо ...кървящо.
amzbulgg

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2011 9:29 am    Заглавие:
Отговорете с цитат

Честито Smile И винаги помагай на жена си, дори когато трябва да ставаш през нощта! Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> За бъдещи татковци Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря