bgtatko.com Форуми
ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители      Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Проблем с наакване

Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elenakt

МнениеПуснато на: Вто Апр 26, 2011 10:49 am    Заглавие: Проблем с наакване
Отговорете с цитат

Здравейте,

Синът ми е на 3г. и 6 м. и от известно време започна радовно да се нааква в гащите, като казва че го боли когато го слагаме на тоалетната или на гърне, а няма запек. Ходи на дет. градина, но там се стиска и се нааква когато се върне вкъщи. Не зная дали проблемът е психологически или физиологически и какво мога да направя в случая. Ще съм безкрайно благодарна, ако ме посъветвате. Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Himsa

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 26, 2011 2:16 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Консултирайте се задължително с педиатър...все пак специалиста нека си каже думата...предполагам че проблема е нейде из детската градина!!!!

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Апр 27, 2011 8:16 pm    Заглавие:
Отговорете с цитат

Himsa написа:
Консултирайте се задължително с педиатър..

Отговорът ти е като Help'а на Windows- абсолютно точен и също толкава безполезен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
D-r Ivanov

Местожителство: Планета Земя

МнениеПуснато на: Сря Апр 27, 2011 8:24 pm    Заглавие: Re: Проблем с наакване
Отговорете с цитат

elenakt написа:
Здравейте,

Синът ми е на 3г. и 6 м. и от известно време започна редовно да се нааква в гащите, като казва че го боли когато го слагаме на тоалетната или на гърне, а няма запек. Ходи на дет. градина, но там се стиска и се нааква когато се върне вкъщи. Не зная дали проблемът е психологически или физиологически и какво мога да направя в случая. Ще съм безкрайно благодарна, ако ме посъветвате. Благодаря предварително!
Ако проблема е в детската градина ще ти стане ясно много лесно (стига да имаш такава възможност) - спри го от детската за една седмица. Ако питаш мен това трябва да го направиш преди консултацията с педиатър. Така ще улесниш неговата задача, а нищо чудно и да си решиш проблема без консултация.
Другата причина (по- вероятната) е едно състояние което обикновено е следствие от запек, макар и преходен- това е микроцепнатина на ануса и наистина е болезнено. Това и някои други по- сложни, но много по- малко вероятни неща трябва да изключи педиатъра.
Дано да съм бил полезен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Име
elenakt

МнениеПуснато на: Чет Апр 28, 2011 8:34 am    Заглавие: Re: Проблем с наакване
Отговорете с цитат

D-r Ivanov написа:
elenakt написа:
Здравейте,

Синът ми е на 3г. и 6 м. и от известно време започна редовно да се нааква в гащите, като казва че го боли когато го слагаме на тоалетната или на гърне, а няма запек. Ходи на дет. градина, но там се стиска и се нааква когато се върне вкъщи. Не зная дали проблемът е психологически или физиологически и какво мога да направя в случая. Ще съм безкрайно благодарна, ако ме посъветвате. Благодаря предварително!
Ако проблема е в детската градина ще ти стане ясно много лесно (стига да имаш такава възможност) - спри го от детската за една седмица. Ако питаш мен това трябва да го направиш преди консултацията с педиатър. Така ще улесниш неговата задача, а нищо чудно и да си решиш проблема без консултация.
Другата причина (по- вероятната) е едно състояние което обикновено е следствие от запек, макар и преходен- това е микроцепнатина на ануса и наистина е болезнено. Това и някои други по- сложни, но много по- малко вероятни неща трябва да изключи педиатъра.
Дано да съм бил полезен!

Днес посетихме нашата педиатърка за профилактичен преглед и според нея детето е още малко за психолог, а проблемът ще се реши с мн. говорене, упорство и търпение ..стандартни неща, които до този момент не сработват. Може би очакваше аз да и кажа дали съм забелязала нещо нередно на дупето на малкия, но не ме попита..не го и насочи за преглед при специалист /проктолог ли или гастроентеролог даже не знам/ ..и така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    bgtatko.com Форуми -> Детска консултация On-line Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO BGTATKO Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier bgriba.com - Форума на рибаря